JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 


 

 
 
 
 
 
 

Profesionālās izvēles un karjeras veidošanas jautājumi mūsdienās skar ne tikai skolēnus un jauniešus, bet arī pieaugušos, jo pārmaiņas darba tirgū vai dzīves mērķu maiņa liek apgūt ko jaunu un mainīt nodarbošanos.

 

Ko darīt, ja Jūsu profesija šobrīd nav pieprasīta darba tirgū, esat zaudējis darbu, vai jūtat, ka ir pienācis laiks mainīt nodarbošanos? Pirms pieņemt izšķirošo lēmumu, ir vērts ieskatīties sevī: apkopot savu iepriekšējo pieredzi, apzināt savas zināšanas, prasmes un iemaņas, kā arī izvirzīt jaunus mērķus. Sadaļā Izpētiet sevi! ir atlasīti testi un aptaujas pieaugušajiem, kas palīdzēs izprast Jūsu esošos resursus un veidus, kā tos izmantot, lai uzsāktu jaunu profesionālās karjeras posmu.

 

Katram no mums ir dažādi personības resursi: zināšanas, prasmes, iemaņas, spējas (adaptēties pārmaiņām, pārvarēt negatīvus notikumus, stresu), kā arī pozitīvas domas un jūtas. Analizējot savus resursus un līdz šim sasniegto, būtiski saprast, ko vēl vajadzētu iemācīties, lai pilnveidotos savā profesijā vai apgūtu jaunu; kādi darba meklēšanas ceļi līdz šim netika izmantoti; kā paaugstināt savas adaptēšanās spējas.

 

Ja jūtat, ka ir pienācis laiks mainīt profesiju, aplūkojiet sadaļu Izpētiet profesijas , kurā ieraudzīsiet gan Jūsu apgūtajai profesijai radniecīgo, gan alternatīvo profesiju aprakstus.

 

Lai apgūtu jaunas zināšanas un prasmes, kā arī pilnveidotu esošās, iepazīstiet dažādas mācīšanas iespējas pieaugušajiem – meklējiet tās sadaļā Izpētiet izglītības iespējas!  

 

Ja Jums ir nepieciešama palīdzība Jūsu turpmākās profesionālās karjeras veidošanā, pierakstieties uz karjeras konsultāciju.

 


AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv