JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 
Par ko kļūt?

 

Ar profesijas izvēli ir līdzīgi kā ar apģērbu: mēs, ņemot vērā stilu, izmēru un fasonu, pērkam to, kas mums vislabāk patīk un piestāv. Arī topošā profesija ir jāpielaiko, lai izlemtu, vai tā der vai ne. Nav vērts „laikot” visas profesijas pēc kārtas, jo tā var pavadīt „ģērbtuvē” pārāk ilgu laiku, negūstot rezultātu. Daudz prātīgāk vispirms iezīmēt profesionālās darbības virzienus (profesiju grupas), kuros Jūs vislabāk varētu realizēt savu potenciālu.

 

Sadaļā „Kas es esmu? ” ievietotā pašizpētes programma sniedz Jums atbalstu šo virzienu noteikšanā. Zinot savu „profilu”, Jūs varat daudz vieglāk atlasīt atbilstošas profesijas. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) sagatavotajā Profesiju aprakstu kataloga e-versijā izvēlieties atlasi „Pēc jomām” un iepazīstieties ar profesijām, kas ietver Jūsu interešu jomas.

 

Mūsdienu profesiju piedāvājums ir ne tikai daudzveidīgs, bet arī sarežģīts, viena profesija var ietvert vairākas specialitātes. Tāpēc, lai labāk orientētos aprakstos, informācija tajos ir tematiski strukturēta, akcentējot Jūsu uzmanību uz darba saturu, apstākļiem, darba iespējām un nepieciešamo izglītību. Pievērsiet uzmanību sadaļai „Ko tu vari darīt jau šodien?”, kurā sniegtas rekomendācijas dažāda statusa un vecuma cilvēkiem: ja esi skolnieks vai students, ja vēlies pārkvalificēties, specializēties vai padziļināt zināšanas savā profesijā.

 

Svarīgi kārtīgi izpētīt arī norādītās radniecīgās profesijas: kāda no tām var būt piemērota tieši Jums. Interaktīvā kataloga versija nodrošina iespēju to izdarīt ar vienu „klikšķi”.

NVA e-katalogā var iepazīties ar 500 profesijām, tā ir plašākā profesiju aprakstu datu bāze Latvijā. Katalogā iekļautas vairākas profesijas, kuru nākotnes pieprasījumu prognozē LR Ekonomikas ministrija.

 

Kad profesiju saturs ir izpētīts, sākas īstā „laikošana” – potenciālās profesijas un Jūsu personības salāgošana. Profesiju aprakstu beigās ievietotas Prasmju noteikšanas lapas, kurās atzīmētas profesionāli nozīmīgas intereses, personības īpašības un prasmes. Izvērtējot, kas no norādītā Jums atbilst, varēsiet noteikt profesijas piemērotību. Lai padziļināti izprastu savu piemērotību izvēlētajai profesijai, apmeklējiet karjeras konsultāciju.

 


 

 

 

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv