JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 
Mūsu izdevumi

 

“Veido savu karjeru pats. Grāmata patstāvīgai profesijas izvēlei”

Šajā grāmatā aplūkosim būtiskākos jautājumus, kas jāapsver, lai iepazītu sevi un atvieglotu sava profesionālā dzīves ceļa plānošanu. Tev būs iespēja padomāt, kas Tev ir
svarīgs dzīvē un darbā. Tu varēsi labāk apzināties savas intereses un prasmes, kā arī varēsi noskaidrot, ko Tev vēl vajadzētu iemācīties. Tev būs iespēja atklāt savu darba stilu un funkcijas, kādas gribētu veikt darbā. Visbeidzot, Tu varēsi noskaidrot, kādās interešu sfērās un profesiju grupās visveiksmīgāk varētu izteikt sevi, pielietot savas prasmes. Tu uzzināsi, kā iespējams iegūt vajadzīgo izglītības līmeni. Tev būs iespēja arī tuvāk iepazīties ar dažāda veida profesijām un apgūt paņēmienus, kā izpētīt profesijas, lai varētu izdarīt savu izvēli.

Grāmatā ir ietverta gan teorētiska un būtiska informācija, gan praktiski uzdevumi. Tu vari iepazīties ar tēmām atsevišķi, vari pildīt atsevišķus, Tevi interesējošus uzdevumus. Tomēr vispilnīgāk un vislabāk Tu sevi un profesiju pasauli spēsi iepazīt, apgūstot ietvertos uzdevumus un informāciju secīgi.
 
 
 
“Profesiju aprakstu katalogs”
Šajā katalogā ir apkopoti 370 profesiju apraksti. Katrai profesijai ir astoņas sadaļas - profesijas saturs, būtiskais aprīkojums un instrumenti, ko speciālists lieto, darba apstākļi. Pie katras profesijas minētā  darba alga norāda aptuveno minimālo un aptuveno maksimālo atalgojumu mēnesī pirms nodokļu nomaksas 2006. gada ietvaros. Savukārt profesijas apraksa pēdējā sadaļā 'Ko tu vari darīt jau šodien' varēsi izlasīt, kādas personības īpašības, iemaņas vai prasmes šajā profesijā ir būtiskas un nozīmīgas, un dažus ieteikumus, kā tās varētu attīstīt. 

 

 

 

Profesiju aprakstu kataloga 2. sējums ir 2007. gadā izdotā kataloga turpinājums. Kataloga 2. sējumā var iepazīties ar 130 profesiju aprakstiem, uzzināt, kādi ir attiecīgā speciālista darba uzdevumi, apstākļi, aprīkojums un profesionālās izaugsmes iespējas, kā arī gūt priekšstatu par izglītības prasībām un radniecīgajām profesijām. Katras profesijas apraksta beigās ir sniegti ieteikumi, ko var darīt jau šodien, lai laikus rūpētos par darbam nepieciešamo spēju attīstību, zināšanu un prasmju apguvi.
Visām profesijām ir izstrādātas prasmju noteikšanas lapas, kas palīdz izvērtēt savu interešu, personības īpašību un prasmju atbilstību konkrētajai profesijai. 

Abu katalogu apvienoto e-versiju, kurā ir 500 profesiju apraksti un prasmju noteikšanas lapas, var aplūkot ŠEIT.

 

 

Rokasgrāmata "Ceļā uz darbu: soli pa solim"

Rokasgrāmata ir veidota, lai palīdzētu Jums iepazīt sevi un būt veiksmīgam darba meklējumos. Tā aicina Jūs mācīties un no pieredzes, mainīties un atklāt jaunas iespējas. Jūs varēsiet iepazīt savas iespējas, izveidot savu pilnveidošanās programmu un sagatavoties dažādiem pārbaudījumiem darba meklēšanas laikā.

Darba meklēšanas gaitā rodas dažādi jautājumi:

  • Ko es gribu darīt? Varbūt mainīt nodarbošanos?
  • Kā labāk meklēt darbu?
  • Kā uzrakstīt savu CV?
  • Ko es zinu par darba devēju un darba vietu?
  • Vai man ir atbilstoša izglītība, darba pieredze?
  • Vai darba devēju apmierinās mana kvalifikācija?
  • Kā ģērbties, dodoties uz pārrunām ar darba devēju?
  • Vai varēšu pārvarēt satraukumu intervijas laikā?


 

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv