JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Interešu jomas


Sports


Sporta jomā var iedalīt vairākus profesionālās realizācijas ceļus – tā var būt gan aktīva nodarbošanās ar kādu sporta veidu, gūstot panākumus un ierindojoties starp profesionālajiem sportistiem, piemēram, basketbols, vieglatlētika, daiļslidošana, gan sporta trenera, tiesneša vai pedagoga karjera. Ar profesionālo sportu cieša saistība var būt, strādājot arī par sporta ārstu, fizioterapeitu, specializējoties sporta psiholoģijā vai žurnālistikā, kā arī virknē organizatorisku amatu, piemēram, komandas menedžeri, sporta centru vadītāji.

Svarīgi atcerēties, ka profesionālā sportista karjerā ir liela fiziskā un emocionālā slodze, sportistiem ir paaugstināts traumu risks un tas nereti var kļūt par iemeslu profesionālās karjeras pārtraukšanai. Sportista karjera atkarībā no izvēlētā sporta veida lielākoties ilgst līdz 30 – 35 gadiem. Lai pēc profesionālā sportista karjeras beigām Jūs būtu konkurētspējīgs darba tirgū, svarīgi laikus domāt par atbilstošu izglītību, kas ļautu turpināt strādāt sporta vai kāda citā Jūs interesējošā jomā, piemēram, kā trenerim, sporta pedagogam, žurnālistam.

Ja Jūs interesē karjera sporta jomā, papētiet profesiju piemērus arī citās profesionālās darbības jomās, kurās var atrast līdzīgas profesionālās izpausmes iespējas un ir svarīga laba fiziskā sagatavotība, piemēram, drošība, glābšana un aizsardzība. Profesionālo karjeru sportā varētu veicināt pastiprināta uzmanība kādam sporta veidam, svešvalodas zināšanas, psiholoģija.

Profesijas:

APSARGS
Kods: 5169 26

PROFESIONĀLS SPORTISTS
Kods: 3475 07

SPORTA CENTRA VADĪTĀJS/DIREKTORS

SPORTA ORGANIZATORS
Kods: 2359 05

SPORTA TIESNESIS
Kods: 3422 02

SPORTA TRENERIS
Kods: 3475 08

TRENAŽIERU ZĀLES INSTRUKTORS
Kods: 3423 02

ŪDENSLĪDĒJS
Kods: 7541 01-03

VINGROŠANAS NODARBĪBU INSTRUKTORS (FITNESA TRENERIS)
Kods: 3475 10

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv