JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Interešu jomas


Drošība, glābšana, aizsardzība


Profesionālo karjeru drošības, glābšanas un aizsardzības jomā var iedalīt divos virzienos – 1)militārā karjera bruņotajos spēkos; 2)darbs policijā vai glābšanas dienestos.

Iestājoties armijā, atkarībā no dienestā pavadītā laika, iegūtās pakāpes, spējām un interesēm ir iespēja piedalīties praktiskās bruņoto spēku aktivitātēs (piemēram, militārās operācijās dažādos miera uzturēšanas spēkos), veikt militāro struktūru vadošo un administratīvo darbu, kā arī specializēties dažādās armijas vajadzībām specifiskās profesijās, piemēram, ballistiķis, sapieris, radists.

Savukārt policijas vai glābšanas dienestos (ugunsdzēsēji, avārijas dienesti, apsardze) strādā: 1)profesionāļi, kas veic praktisko darbu, rūpējoties par civilpersonu drošību, piemēram, policisti, izmeklētāji, apsargi; 2)profesionāļi, kuri nodrošina kārtību sargājošās sistēmas darba organizatorisko pusi - pieņem un reģistrē izsaukuma zvanus, koordinē un nodrošina tiešās palīdzības sniedzēju ierašanos notikuma vietā, rūpējas par attiecīgās struktūras tehnisko nodrošinājumu, veic dažāda līmeņa vadītāju darbu, pārraugot savā pakļautībā esošos darbiniekus.

Profesionālā darbība drošības, glābšanas un aizsardzības jomā paver daudzas karjeras un izaugsmes iespējas kā vadošajā un administratīvajā, tā praktiskajā izpildītāja darbā, jo īpaši bruņotajos spēkos un kārtību sargājošajās iestādēs.

Plānojot karjeru šajā jomā, svarīgi rēķināties ar īpašām prasībām veselības un fiziskās izturības ziņā, labu noturību pret stresu, gatavību strādāt un pakļauties reglamentam un stingrai disciplīnai. Līdzīgas profesionālās realizācijas iespējas var būt arī citās interešu jomās, piemēram, sportā vai vadības un administratīvā darba jomā.

Ja Jūs interesē karjera drošības, glābšanas, aizsardzības jomā, papētiet profesiju piemērus arī citās profesionālās darbības jomās, kurās var atrast līdzīgas profesionālās izpausmes iespējas, un kurām ir svarīga laba fiziskā sagatavotība, piemēram, sports, transports, loģistika. Mācībās būtu svarīgi pievērst pastiprinātu uzmanību sportam, psiholoģijai un matemātikai.

Profesijas:

APSARGS
Kods: 5169 26

CIVILAS AIZSARDZĪBAS INŽENIERIS
Kods: 2149 54

DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTS
Kods: 3119 04

DROŠĪBAS SPECIĀLISTS
Kods: 3451

GLĀBĒJS
Kods: 5161 04

IZMEKLĒTĀJS

MILITĀRĀS PROFESIJAS NACIONĀLAJOS BRUŅOTAJOS SPĒKOS

PENITENCIĀRĀ UN PROBĀCIJAS DARBA SPECIĀLISTS
Kods: 2422 28

POLICISTS
Kods: 5162 01

UGUNSDROŠĪBAS UN CIVILĀS AIZSARDZĪBAS TEHNIĶIS
Kods: 3151 06

UGUNSDZĒSĒJS GLĀBĒJS
Kods: 3454 09

VALSTS DARBA INSPEKTORS
Kods: 3152 01

VALSTS ROBEŽSARDZES INSPEKTORS
Kods: 3453 02

VIDEONOVĒROŠANAS IEKĀRTU OPERATORS
Kods: 5414 20

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv