JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Interešu jomas


Tirgzinības


Profesionālā darbība tirgzinību jomā var tikt realizēta dažādos tirdzniecības procesa posmos. Tajā ir nodarbināti gan tiešie tirdzniecības veicēji, kas strādā ar klientiem – dažāda līmeņa un specializācijas pārdevēji, to palīgi, kasieri - gan speciālisti, kuri šo procesu organizē. Tirdzniecības procesa organizēšana aptver tirgus izpēti, nosakot piemērotāko klientu (pircēju) grupu, to vajadzības, pirktspēju, izvēloties atbilstošāko produktu (preci), nodrošinot tā piegādi vajadzīgajos daudzumos, uzglabāšanu, kvalitāti. To veic, piemēram, tirgzinību un tirdzniecības jeb mārketinga speciālisti, tirdzniecības pārstāvji, sagādnieki. Bez tam šajā jomā ļoti svarīga darba daļa ir lietišķā dokumentācija, ko veido dažādi pārdošanas rādītāji - preču un ieņēmumu uzskaite, apgrozījums. Pie tā strādā, piemēram, prečziņi, grāmatveži.

Šajā jomā karjeru var sākt bez īpašas kvalifikācijas. Var arī iziet salīdzinoši īsu apmācības kursu, piemēram, pārdevēja konsultanta vai kasiera amatam. Tomēr, ja ir vēlme kļūt par vadošu darbinieku, būs nepieciešams apgūt noteiktu specializāciju tirgzinībās vai ekonomikā.

Ja Jūs gribat veidot karjeru tirgzinībās, svarīgi, lai Jums piemistu matemātiskā domāšana, precizitāte, augsta atbildības sajūta. Ja Jūs interesē tirgzinības, iepazīstieties arī ar profesiju piemēriem citās profesionālās darbības jomās, kuras vieno interese par tirdzniecību, darbu ar cilvēkiem, piemēram, ekonomika, finanses un apdrošināšana, tūrisms un viesmīlība, vadība un administrēšana. Mācībās pastiprinātu uzmanību būtu vērts pievērst matemātikai, svešvalodām un psiholoģijai.

Profesijas:

ELEKTRONISKĀS KOMERCIJAS SPECIĀLISTS
Kods: 2419 06

MAZUMTIRDZNIECĪBAS KOMERCDARBINIEKS
Kods: 3429 18

MAZUMTIRDZNIECĪBAS PĀRDEVĒJS
Kods: 5220 05

NOLIKTAVAS PĀRZINIS
Kods: 4131 03

PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS -MERČENDAIZERS
Kods: 3415 10

PREČZINIS
Kods: 4131 06

PROFESIONĀLS PATENTU PILNVAROTAIS

SAGĀDNIEKS
Kods: 3416 03

TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS (DĪLERIS)
Kods: 3415 08

TIRDZNIECĪBAS STARPNIEKS
Kods: 3324 02

TIRGUS PĀRDEVĒJS
Kods: 5230 03

TIRGZINĪBAS UN TIRDZNIECĪBAS SPECIĀLISTS
Kods: 3429 21

TIRGZINĪBAS/TIRGVEDĪBAS VADĪTĀJS
Kods: 2419 10

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv