JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Interešu jomas


Tūrisms, atpūta, viesmīlība


Tūrisma, atpūtas un viesmīlības jomu var iedalīt divos virzienos – vienā ir nodarbināti visdažādākie profesionāļi, kas nodrošina cilvēkiem iespēju doties tuvākos un tālākos ceļojumos kā ārvalstīs, tā pašu mājās, otrs ir saistīts ar tūristu uzņemšanu un to pilnvērtīgas atpūtas nodrošināšanu. Pirmajā virzienā iesaistītie šķietami populārākie tūrisma sfēras pārstāvji – ekskursiju vadītāji, ceļojumu organizētāji - ir tikai neliela šajā jomā nodarbināto profesionāļu daļa. Neviens organizētais tūrisma brauciens, ceļojums nav iedomājams bez ceļojumu aģentūras darba – tā ir kā liels birojs, kurā virkne darbinieku noskaidro klientu vēlmes, palīdz tiem izvēlēties piemērotāko ceļojuma maršrutu, rezervē viesnīcu, noorganizē transportu, veic lietišķo dokumentāciju, nodrošina ceļojuma norisi (to dara arī ceļojumu pavadoņi, šoferi u.tml.).

Otrs tūrisma, atpūtas un viesmīlības virziens ir saistīts ar tūristu uzņemšanu. Te strādājošie dara visu, lai ceļotājs saņemtu pilna servisa atpūtu, kas ietver viesnīcu servisu, ēdināšanu, organizēto atpūtu. Tā nodrošināšanā nepieciešami visdažādākās kvalifikācijas darbinieki, sākot no portjē, viesu sagaidītāja, reģistratora, viesmīļa, pavāra, sagādnieka līdz viesnīcas menedžmentam. Bez tam viesu uzņemšanā, organizētajā atpūtā, viesnīcu servisā var būt ļoti daudzpusīgas karjeras izpausmes iespējas - gan strādājot kādā pasaulē pazīstamā viesnīcu tīklā, gan, piemēram, attīstot pašmāju lauku tūrismu, veidojot jaunus organizētās atpūtas piedāvājumu.

Ja Jūs interesē tūrisms, atpūta un viesmīlība, papētiet profesiju piemērus arī citās profesionālās darbības jomās, kurām kopēja interese par aktivitātēm dabā, aktuālas rūpes par citu cilvēku komfortu, piemēram, pakalpojumu sfēra, ēdināšana. Mācībās būtu svarīgi pievērst pastiprinātu uzmanību latviešu valodai un literatūrai, svešvalodām, ģeogrāfijai, vēsturei, psiholoģijai.

Profesijas:

ATPŪTAS ORGANIZĒŠANAS SPECIĀLISTS
Kods: 3477

BĀRMENIS
Kods: 5123 01

CEĻOJUMU KONSULTANTS
Kods: 3414 01

CEĻOJUMU ORGANIZATORS
Kods: 3414 02

CEĻOJUMU PAVADONIS
Kods: 5111 01

EKOTŪRISMA PĀRVALDNIEKS
Kods: 1229 35

EKOTŪRISMA SPECIĀLISTS
Kods: 3435 27

KULTŪRAS TŪRISMA GIDS
Kods: 3478 04

LAUKU TŪRISMA SPECIĀLISTS
Kods: 3478 06

PAVĀRS
Kods: 5122 01

VIESMĪLIS
Kods: 5123 04

VIESNĪCAS ADMINISTRATORS
Kods: 5121 02

VIESNĪCNIEKS
Kods: 1315 08

VIESNĪCU SERVISA SPECIĀLISTS
Kods: 5121 24

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv