Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA norisinājās Ēnu diena

 

13. februārī Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) norisinājās Ēnu diena. Skolēni ēnoja NVA filiālēs Alūksnē, Daugavpilī, Jelgavā, Limbažos, Ludzā, Preiļos, Rīgā un Saldū, kā arī NVA pārvaldē, iepazīstot dažādu NVA amatpersonu un speciālistu ikdienas darbu. Ēnas sekoja NVA direktorei, NVA filiāļu vadītājiem, karjeras konsultantiem, klientu konsultantiem, nodarbinātības aģentei, grāmatvedei un citiem NVA darbiniekiem.

 

Rīgā ēnotāji noklausījās NVA direktores Evitas Simsones uzrunu un piedalījās sarunā par viņas darba pienākumiem. Tāpat jaunieši tika informēti par NVA rīkoto skolēnu vasaras darba pasākumu. Vēlāk NVA direktore kopā ar savām ēnām tikās ar NVA projekta brivpratigie.lv kordinatori, kura pastāstīja jauniešiem par brīvprātīgo darbu un iepazīstināja ar brivpratigie.lv darbību un nākotnes plāniem.  

 

 


 

NVA Jelgavas filiāles vadītāja Aigara Rubļa ēna darba dienas sākumā piedalījās vizītē pie uzņēmēja, ar kuru filiāles vadītājam bija ieplānota tikšanās. Vēlāk NVA Jelgavas filiālē skolniece tika iepazīstināta ar ēnas devēja darba pienākumiem un vēroja, kā norit klātienes darba devējam vajadzīgo darbinieku atlase – bezdarbnieku un darba meklētāju tikšanās ar darba devēja pārstāvi, kurš iepazīstina ar savu uzņēmumu un tajā pieejamajām darba vietām.

 

 

Ēnas iepazina arī NVA Limbažu filiāles vadītājas darbu.

 

 

 

NVA filiālēs Alūksnē, Daugavpilī, Ludzā, Saldū un Rīgas reģionālajā filiālē karjeras konsultantu ēnotāji tika iepazīstināti ar NVA darbību kopumā un piedāvātajiem pakalpojumiem, karjeras konsultanta darbam nepieciešamajām prasmēm un izglītību, darba pienākumiem un metodēm. Ēnām bija iespēja piedalīties gan individuālajās, gan grupu karjeras konsultācijās NVA klientiem un arī pašiem saņemt noderīgu informāciju par savas karjeras plānošanu, veikt karjeras testus, lai atklātu savus talantus un noskaidrotu sev piemērotākās profesijas. Ēnas apguva CV un motivācijas vēstules sastādīšanas principus un piedalījās darba intervijas simulācijās, iejūtoties gan intervētāja, gan darba meklētāja lomā. Tāpat jaunieši uzzināja, kur meklēt informāciju par interesējošajām profesijām, izglītības iestāžu piedāvājumu, kādas profesijas šobrīd ir pieprasītas un perspektīvas.  

 


   
   
 
  

NVA Preiļu filiāli apciemoja Preiļu valsts ģimnāzijas 7.D klases skolēni. Viņi tika informēti par NVA darbu un karjeras plānošanas nozīmi, iepazina filiāles darbu, tikās ar karjeras konsultantiem, veica testus un piedalījās spēlē par profesijām. 

 

 

Ēnu diena ir starptautiska Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem. Ēnu dienā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis - iepazīstinot skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru specifiku un prasībām, palīdzēt jauniešiem izvēlēties nākotnes profesiju un sagatavoties darba tirgum. 

 

 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv