Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA piedāvā plašu pakalpojumu klāstu tiešsaistē

 

Arī šoruden visās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs norisinājās ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kuras mērķis - motivēt klientus aktīvāk izmantot elektroniskos pakalpojumus, iepazīstinot ar to dažādību un iespējām. Akcijas laikā NVA filiālēs tika sniegtas kopumā 5886 konsultācijas par NVA pakalpojumiem tiešsaistē un par iespējām mācīties attālināti, izmantojot NVA izstrādātos elektroniskās apmācības moduļus “Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai” un “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”. Par NVA dalību akcijā “Dienas bez rindām” ir tapis televīzijas sižets, kuru var noskatīties šeit.

 

NVA tiešsaistē piedāvā plašu e-pakalpojumu klāstu, piemēram, iespēju elektroniski iesniegt pieprasījumu bezdarbnieka statusa iegūšanai, pieteikties NVA filiāles apmeklējumam un konsultācijām, CV un vakanču reģistrēšanu, darba tirgus īstermiņa prognozes, apmācību grupu atlases rīku un izglītības iestāžu meklētāju, e-atbalstu karjeras plānošanā, testus un citus e-pakalpojumus.

 

Par vienu no plašākajiem valstī darba meklētāju pieteikumu (CV) un darba devēju piedāvāto brīvo darba vietu datu bāzi kļuvis NVA CV/Vakanču portāls. Darba devēji, patstāvīgi publicējot savus darba piedāvājumus, ar NVA CV un vakanču portāla starpniecību var atrast sev nepieciešamos darbiniekus, savukārt darba meklētājiem portālā tiek piedāvāta iespēja izveidot savu CV un meklēt piemērotu darbu.

 

Klienta ceļvedis profesionālās karjeras veidošanā – NVA mājaslapas sadaļa ”Karjera”, kur ir ievietota dažāda ar karjeras plānošanu un veidošanu saistīta noderīga informācija: CV, motivācijas vēstule, karjeras izvēles un lēmuma pieņemšanas pamatnosacījumi un citi noderīgi materiāli. Informācija šajā sadaļā sakārtota atbilstoši konkrēto mērķa grupu vajadzībām. Šeit ir elektroniski pieejamas arī pašnoteikšanās metodikas karjeras izvēlē un plānošanā. Savukārt darba meklētāja rokasgrāmatas „Ceļā uz darbu: soli pa solim” elektroniskā versija māca meklēt darbu un atklāt jaunas iespējas profesionālajai izaugsmei. Rokasgrāmatā ir iekļautas arī 16 darba lapas, kuru aizpildīšana palīdzēs precīzāk izzināt sevi un sagatavoties rezultatīvai darba meklēšanai. Profesiju aprakstu datu bāzē var izlasīt 500 profesiju aprakstus, uzzināt par interesējošās profesijas darba apstākļiem, izaugsmes izredzēm, nepieciešamo izglītību un tās ieguves iespējām. Katras profesijas aprakstam pievienota „Prasmju noteikšanas lapa”, kas palīdz izvērtēt personisko īpašību, interešu un prasmju atbilstību izvēlētajai profesijai. Informāciju var meklēt un atlasīt alfabētiskajā secībā vai pēc interešu jomām.

 

Izmantojot Izglītības iestāžu meklētāju, NVA reģistrēts bezdarbnieks vai darba meklētājs, izvēloties sev piemērotu izglītības programmu un mācību iestādi, var iegūt informāciju par attiecīgo apmācību pieejamību. Bezdarbnieki un darba meklētāji šajā sistēmā var arī operatīvi uzzināt, kādas profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas piedāvā izglītības iestādes.

 

NVA mājaslapā ir pieejams elektronisks darba tirgus īstermiņa prognožu rīks, kas parāda darba tirgus īstermiņa attīstības tendences. Prognožu rīka dati ļauj izvērtēt darbaspēka pieprasījuma izmaiņu tendences dažādās profesiju grupās, dažādās nozarēs un tautsaimniecībā kopumā, dažādos reģionos un valstī kopumā, dažādos laika periodos – pusgada vai gada laikā. Darba tirgus īstermiņa prognozes ir sagatavotas četru profesiju grupu līmeņos, piemērojot Starptautisko standartizēto profesiju klasifikāciju (ISCO).

 

NVA tīmekļvietnē (http://e-apmaciba.nva.gov.lv) visiem interesentiem tiek piedāvāts interaktīvs elektroniskās apmācības modulis “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”, kas sniedz zināšanas par valsts un mājsaimniecības budžeta plānošanu, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbības principiem, izdevumu kontroli, nodokļiem un finanšu dokumentiem, kredītu būtību, finanšu sektora lomu ekonomikā un finanšu pakalpojumu veidiem, patērētāju tiesībām u.c. Savukārt NVA reģistrētie bezdarbnieki un darba meklētāji var attālināti iemācīties, kā pareizi rakstīt motivācijas vēstuli un sagatavoties darba intervijai, izmantojot elektroniskās apmācības moduli “Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai”. Šis e-apmācības pakalpojums izmantojams autorizējoties ar portāla Latvija.lv starpniecību.

 

     


Detalizētāka informācija par NVA piedāvātajiem e-pakalpojumiem izlasāma informatīvajā materiālā “NVA pakalpojumi tiešsaistē” NVA mājaslapā, savukārt e-apmācības moduļi pieejami vietnē http://e-apmaciba.nva.gov.lv, autorizējoties ar portāla Latvija.lv starpniecību.

 

 Akcija “Dienas bez rindām” valsts un pašvaldību iestādēs norisinājās no 17. līdz 28.septembrim, to rīkoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) integrētās komunikācijas un mācību aktivitātes programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros. Šogad akcijā piedalījās 158 valsts un pašvaldību iestādes un to filiāles visā Latvijā. VARAM informē, ka pēc konsultācijas saņemšanas 91% valsts un pašvaldību iestāžu klientu veidojusies lielāka izpratne par e-pakalpojumu izmantošanas ieguvumiem. Galvenie iemesli, kāpēc cilvēki nereti atsakās no e-pakalpojumu lietošanas, ir digitālo prasmju trūkumus, ieradums konsultēties klātienē, pārpratumu vai kļūdu iespējamības samazināšana, kā arī informācijas trūkums par e-pakalpojumu pieejamību.


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv