Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Krista: Patika darbs ar cilvēkiem

 

Jēkabpils valsts ģimnāzijas skolniece Krista strādāt vasarās izvēlas, lai nopelnītu naudu un gūtu pieredzi. Šogad viņa vadīja ekskursijas Jēkabpils Vēstures muzejā. Darba devēju meitene raksturo kā ļoti pretimnākošu un saprotošu – sniedzis padomus, lai darbs tiktu izpildīts labāk. Arī kolēģi bijuši saprotoši un izpalīdzīgi. Jaunietei paticis darbs ar cilvēkiem. Nākotnē viņa vēlētos kļūt par sabiedrisko attiecibu speciālisti. Bet šovasar nopelnīto naudu izmantos skolas preču iegādei.


Jēkabpils Vēstures muzeja direktore Inese Berķe stāsta, ka Nodarbinātības valsts aģentūras skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā muzejs iesaistījies, jo tūrisma sezonas laikā nepieciešami papildu darbinieki. Tāpat bijusi vēlme sniegt jauniem cilvēkiem iespēju iegūt darba prasmes un audzināt jauniešos lokālpatriotismu, iemācot pilsētas vēsturi, lai viņi šo informāciju varētu tālāk nodot muzeja apmeklētājiem. Bez pilsētas vēstures pārzināšanas no skolēniem gaidītas arī angļu un krievu valodas zināšanas un labas komunikācijas prasmes. Berķe uzskata, ka tieši valodu zināšanas un arī jaunības degsme ir galvenās jauniešu priekšrocības. Skolēni labi iekļāvušies muzeja kolektīvā un neskaidros jautājumus vienmēr noskaidrojuši no muzeja darbiniekiem. Jauniešiem uzdots iepazīstināt muzeja viesus ar audiogidu un vadīt ekskursijas Krustpils pilī un reizēm arī pilsētā. Muzeja direktore slavē jauno darbinieku lielo atbildības sajūtu pret darba pienākumiem, spēju nenobīties uzrunājot lielu auditoriju un uzmundrināt vienam otru. Arī nākamgad viņus labprāt pieņemtu darbā, jo šogad jau iepazinuši muzeja darba vidi un specifiku, nākamgad skolēni varēs pilnveidot šogad apgūtās zināšanas un prasmes, tādējādi uzlabojot apmeklētāju apkalpošanas kvalitāti.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv