Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Rebeka no Talsiem: Skolēnu vasaras darbs ir ļoti noderīga un pareiza izvēle

 

2017. gada pavasarī Rebeka no Talsiem pieteicās darbam SIA “Māsas” konditorejā, kur Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) skolēnu vasaras pasākuma ietvaros strādāja par konditora palīgu.

 

Darba attiecības Rebeka uzsāka jūlijā. Viņa secina, ka savu darba pienākumu izpildes laikā ir “apguvusi ne tikai profesionālās zināšanas un prasmes konditorejas mākslā, iepazinusi konditorejas nianses, darbu ar specifiskām konditorejas iekārtām, izmēģināja darbu tiešā darba vadītāja pakļautībā, bet arī guvusi vispārējas zināšanas par disciplīnu un režīmu”. Galvenā atziņa, ko Rebeka ir sapratusi, – nodibinot darba tiesiskās attiecības, jāuzņemas atbildība par paveikto darbu un jāievēro instrukcijas.

 

Skolniece ir ļoti apmierināta ar NVA sniegto atbalstu skolēnu vasaras ietvaros un priecājas par iespēju pašai nopelnīt savu naudu, ko plāno izlietot kādam atpūtas ceļojumam.

 

Rebekas darba devēja – SIA “Māsas” – valdes locekle Laine uzskata, ka “šobrīd nenotiek sadzīvei vajadzīgu lietu pietiekama apguve, piemēram, skolēniem mājturības stundās būtu jāmāca vairāk praktiskas lietas, kas noderētu turpmākā dzīvē”. Skolēniem darba tirgū būtiskākais izaicinājums ir pieredzes trūkums, taču Lainei ļoti patika tas, ka Rebeka pati bija motivēta daudz mācīties un gala rezultātā ļoti priecājās par saviem sasniegumiem.

 

Darba devēja atzīst, ka “vasarā pieaug pieprasījums pēc konditorejas izstrādājumiem un līdz ar to arī darba apjoms, tādēļ bija nepieciešami papildus darbinieki un skolēnu dalība vasaras darbā bija ļoti noderīga un pareizā izvēle”.

 
 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv