Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Lieliska iespēja parunāt ar darba devēju, apskatīt darba vietu, iepazīt darba apstākļus

 

Zoja Privalova pēc Daugavpils 10. vidusskolas absolvēšanas 2000.gadā turpinājusi mācības Koledžā RRC Jūrmalā, kur ieguvusi diplomu specialitātē “komercdarbinieks rūpniecībā”. “Prakses laikā es atbraucu uz Daugavpili un biju praksē pašvaldības SIA “Labiekārtošana-D” grāmatvedības un lietvedības nodaļās. Kopš tā laika mana dzīve bija saistīta ar datoru, grāmatvedību un dokumentiem,” viņa teic. Darbs ar datoru un dokumentiem Zojai patīkot, darbā visvairāk iedvesmojot, ja uzdoto iespējams izpildīt ātri un kvalitatīvi, tādējādi palīdzot cilvēkiem.

 

2017.gadā viņa piedalījās Nodarbinātības valsts aģentūras organizētajā akcijā “Atvērto durvju dienas personām ar invaliditāti uzņēmumos”, kuras ietvaros apmeklējusi divus uzņēmumus. Zoja stāsta, ka akcijā iesaistījusies, jo vēlējusies iepazīt iespējamo darba vietu un uzzināt vairāk par vakancēm. “Vienkārši atnākot uz organizāciju vai uzņēmumu neviens neko nerādīs, nestāstīs. Piedaloties šajā pasākumā, ir lieliska iespēja parunāt tieši ar darba devēju, apskatīt darba vietu, iepazīt darba apstākļus un uzzināt vairāk informācijas, detaļas,” viņa spriež, piebilstot: “Ļoti novērtēju šo iespēju, ka tādi pasākumi notiek, un cilvēkiem ar invaliditāti ir iespēja apmeklēt darba vietas.”

 

Zoja atzīst, ka cilvēkiem ar invaliditāti atrast darbu ir ļoti grūti: “Bieži vien darba devēji nevēlas iedziļināties cilvēka ar invaliditāti smagajā situācijā un pielāgot darba vietu, darbu konkrētām cilvēkam. Es arī bieži esmu bez darba.” Zoja vērtē, ka ar pašas spēkiem pastāvīgu darbu atrast ir grūti, taču ar NVA palīdzību tas ir iespējams.

 

Pašlaik Zoja NVA pasākuma “Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem” ietvaros strādā par asistentu cilvēkiem ar invaliditāti. Darba devējs izprotot viņas vajadzības, un arī kolektīvā iejusties bijis viegli. “Pēc rakstura es esmu viegls cilvēks, daudz komunicēju ar citiem cilvēkiem, piedalos pasākumos kā brīvprātīgais,” viņa stāsta, piemetinot, ka, veidojot attiecības ar kolēģiem, jābūt draudzīgam un jāprot izklausīt. Arī ikdienas darbā viņai ir svarīgi izprast cilvēkus: “Manā darbā ir ļoti svarīgi saprast cilvēka noskaņojumu, viņa šīs dienas vajadzības un pēc iespējas palīdzēt, lai mana palīdzība nebūtu velta un būtu redzama gan vārdos, gan darbos. Katru darba dienu nepieciešams uzklausīt, palīdzēt un iedvesmot dzīvot tālāk. Mēs savā ikdienas darbā ar cilvēkiem vienmēr cenšamies būt cik vien iespējams iejūtīgi, ar individuālu pieeju. Šāda pozitīva attieksme arī man uzlabo garastāvokli uz visu dienu. Man patīk, ja viss un visiem ir labi, kaut dažreiz tā nesanāk. Darbs ar cilvēkiem ir patīkams, lai arī tas ir ļoti atbildīgs un prasa daudz enerģijas.”

 

Zoja stāsta, ka arī brīvajā laikā palīdz cilvēkiem ar invaliditāti: “Apmācu invalīdus ar mazākām attīstības spējām pielietot un risināt uzdevumus - ar galda spēlēm, rotaļlietām, dažāda veida kartītēm, kas attīsta loģisko domāšanu.” Vaicāta, kā vēlētos attīstīt savu karjeru, viņa atbild: “Ja varētu brīvi fantazēt, tad es gribētu savu dzīvi saistīt ar skolotāja lomu - cilvēkiem ar mazākām attīstības spējām. To gribētu darīt savā darba kabinetā un brīvā formā. Bet sākumā vajadzētu mazliet pamācīties un iegūt izglītību.”

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv