Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

"Pēc atvērto durvju dienas – uz darbu!"

 

Genadijs Ļaksa par NVA rīkoto akciju “Atvērto durvju dienas uzņēmumos personām ar invaliditāti” uzzināja no sava NVA filiāles nodarbinātības aģenta, kas sazinājās ar Genadiju un informēja par iespēju apmeklēt uzņēmumu “Fazer Latvija”, lai iepazītos ar vienu no lielākajiem maizes ražotājiem Latvijā, redzētu darba vidi, darba apstākļus un klātienē tiktos ar darba devēju.

 

Genadijs bija bezdarbnieks un jau gadu meklēja darbu. Lai gan iepriekšējā darba pieredze viņam bija saistīta ar darbu celtniecībā, tomēr viņš labprāt piekrita apmeklēt uzņēmumu, jo vēlējās izprast savas iespējas darīt darbu, kas nav saistīts ar līdzšinējo pieredzi.

Pēc piedalīšanās NVA akcijā un tikšanās ar darba devēju Genadijs Ļaksa kļuva par SIA “Fazer Latvija” darbinieku.

 

Genadijs stāsta:

- Darba attiecības ir uzsāktas salīdzinoši nesen. Saprotu, ka šādā lielā ražotnē ir daudz jāmācās un jāapgūst darba process pilnībā, lai pēc iespējas labāk veiktu savus darba pienākumus. Uzņēmumā man piedāvāja darbu ražošanā, apkalpot kastu mazgāšanas līniju. Mani tiešie darba pienākumi ir taras kastu sagatavošana mazgāšanai, kur novietoju piegādātās tukšās kastes uz automatizētās mazgāšanas līnijas, sekoju mazgāšanas procesam.
Veicot darbu, saprotu, ka, lai nodrošinātu vajadzīgo kvalitāti, jāapgūst līnijas specifika. Darbu veicu kopā ar kolēģi, kurš ierāda, pamāca, kā labāk izdarīt, palīdz veikt labojumus, ja ir gadījies kāds sarežģījums vai neprecizitāte. Kopā uzraugām visu darba procesu. Atbalstu sniedz arī maiņas koordinators.
Darba vietā jūtos labi, ar darba apstākļiem esmu apmierināts, specifiskas pielāgošanas man nav nepieciešamas. Gan ar uzņēmuma vadību, gan kolēģiem sadarbība ir laba, domstarpību nav. Esmu Ogres pilsētas iedzīvotājs, līdz ar to uz darbu ērti varu nokļūt, braucot ar velosipēdu. Darbs ir maiņās, pēc grafika varu strādāt un arī atpūsties.

 

Maiņas koordinatore, Genadija kolēģe Anda Baltgalve:
- Genadijs kolektīvā iejuties labi, ir atsaucīgs kolēģis. Darba pienākumus viņš apgūst pakāpeniski, grūtību darba izpildē nav, piedalās visos darba procesos, īpaši ielāgojot specifiskās zināšanas.

 

Galvenais ir cilvēka vēlme un atbilstība konkrētā darba veikšanai

 

SIA Fazer Latvija personāla vadītāja Guna Rimbeniece:

- Mums ir nepieciešamas darba rokas un visus kandidātus, kas atbilstoši obligātajai veselības pārbaudei var veikt konkrēto darbu, mēs izskatām kā pretendentus, neatkarīgi no tā, vai cilvēks ir ar īpašajām vajadzībām, vai nē. Protams, darbiniekam ir jābūt ar augstu atbildības sajūtu un ar vēlmi mācīties un strādāt. Mēs veicam apmācības, kur darbinieki apgūst nepieciešamās zināšanas un prasmes.
Genadijs pakāpeniski iekļaujas kolektīvā, apzinīgi mācās un apgūst amatam vajadzīgās iemaņas, arī ar tiešo vadītāju un kolēģiem sadarbība veidojas pozitīva. Ja darbinieks pats vēlēsies un varēs veikt uzticētos darba pienākumus, noteikti turpināsim darba attiecības.
Uzņēmumā jau iepriekš ir bijuši nodarbināti un arī šobrīd strādā cilvēki ar invaliditāti. Viss ir atkarīgs no tā, vai cilvēks fiziski var veikt savus darba pienākumus, vai ir vajadzīgās kompetences. “Fazer Latvija” strādā saskaņā ar starptautiski atzītām vadlīnijām, kas nosaka vienlīdzīgu attieksmi pret visiem pretendentiem. Galvenais ir cilvēka vēlme un atbilstība konkrētā darba veikšanai.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv