Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Ramona Petraviča: “Sperts būtisks solis cilvēku ar invaliditāti integrēšanai darba tirgū”

 

Invaliditātes lietu nacionālās padomes (ILNP) sēdē panākta vienošanās par izmaiņām normatīvo aktu regulējumā, kas ilgu laiku bija būtisks juridisks un birokrātisks šķērslis cilvēku ar invaliditāti iekļaušanai Latvijas darba tirgū.

 

Labklājības ministre Ramona Petraviča: “Šobrīd Latvijā strādā aptuveni ceturtā daļa personu ar invaliditāti. Taču vēlme iekļauties darba tirgū būtu daudz lielākam to skaitam. Tagad kopīgi vienojoties un gūstot NVO sektora atbalstu, esam raduši risinājumu iestrēgušai problēmai, kas kavē personu ar invaliditāti integrēšanu darba tirgū un vienlaikus risinātu darbaspēka trūkumu. Pēc daudzu gadu diskusijām tiek sperts būtisks solis šī jautājuma sakārtošanā.”

 

Padomes dalībnieki vienojušies par priekšlikumu Darba likumā izņemt aizliegumu uzteikt darba līgumu personai ar invaliditāti. Grozījumus likumā plānots izsludināt valsts sekretāru sanāksmē vēl līdz gada beigām.

 

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvis, darba tiesību eksperts Jānis Pumpiņš uzsvēra, ka darba devēju ierobežojošas normas izslēgšana no Darba likumā būtu ievērojams atvieglojums darba devējiem tikt pie darbiniekiem. Vēl vairāk – darba devēji ļoti labprāt iesaistītu darbā šos cilvēkus, ja tas nebūtu saistīts ar birokrātiskiem apgrūtinājumiem un ierobežojumiem turpmākajā sadarbībā. Tas kalpotu arī par iemeslu pārskatīt savu darba vietu iekārtojumu, izvērtēt iespējas to uzlabošanai, nodrošinot vides pieejamību un pielāgojot biroja aprīkojumu. Kā pozitīvu pārmaiņu LDDK vērtēja arī darbinieku diskriminācijas novēršanu atalgojuma jautājumos.

 

Latvijas Nedzirdīgo biedrības Centrālās valdes priekšsēdētāja Sandra Gerenovska ir pārliecināta, ka daudzās nozarēs, kur Latvijā ir izteikts darba roku trūkums, labs atbalsts un problēmas risinājums būtu tieši cilvēki ar invaliditāti. Vairāki darba devēji esot jau griezušies biedrībā un interesējušies par iespējām nodarbināt cilvēkus ar, piemēram, dzirdes traucējumiem.

Rosinājums virzīt izmaiņas Darba likumā guva vienprātīgu ILNP sēdes dalībnieku atbalstu.


2019. gada oktobrī Veselības un darbaspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) uzskaitē ir 195 751 persona ar invaliditāti. No tām bērni – 8328, pilngadīgie 187 474 (1. grupa – 27 225,2. grupa - 87 969, bet 3. grupa - 75 189 personas) . Pašlaik strādā ir 51 416 personas ar invaliditāti.

 

www.lm.gov.lv

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv