Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Plašā konferencē diskutēs par gados vecāku cilvēku nodarbinātības jautājumiem

 

Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001

 


Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) rīko plašu konferenci, kurā eksperti, uzņēmēji un valsts iestāžu pārstāvji diskutēs par aktuālākajiem Latvijas darba tirgus izaicinājumiem – kā nodrošināt darbavietas, atbalstošu attieksmi un karjeras iespējas darbiniekiem virs 50 gadu vecuma.

 

Konference “Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam” notiks VEF kvartāla kamerzālē, Rīgā, Ieriķu ielā 5a, 28. novembrī no pulksten 10 līdz 16. Piedalīties aicināti valsts institūciju, pašvaldību, uzņēmēju, nevalstisko organizāciju, sociālo partneru un mediju pārstāvji.

 

"Konferencē atzīti eksperti uzņēmējdarbībā, sociālantropoloģijā, nevalstisko organizāciju sektorā un uzņēmējdarbībā stāstīs gan par labās prakses piemēriem Latvijā, gan par iespējām un risinājumiem, kas saistīti ar nodarbinātību cilvēkiem brieduma gados, jo mums šajā jomā ir vairāki izaicinājumi," par konferences tematiku stāsta Evita Simsone, NVA direktore, "Mums – visām ieinteresētajām pusēm – ir jāsaprot, kas traucē vai, tieši otrādi, veicina šādu cilvēku aktīvu iesaisti darba tirgū, kādi ir izaicinājumi, kādas ir iespējas un kā Latvijas uzņēmēji risina jautājumus ar 50 vecuma cilvēku nodarbinātību. Ekspertu redzējums, pieredze un secinājumi par esošo un vēlamo situāciju būs ļoti svarīgi," ir pārliecināta Evita Simsone.

 

Tēmas nozīmīgumu uzsver arī Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Latvijas ekonomikas izaugsme un ambiciozi uzņēmumu attīstības plāni skaidri parādīja – liels izaicinājums ir noturēt kompetentus darbiniekus un piesaistīt talantīgus speciālistus. Šādos apstākļos svarīgi radīt vienlīdzīgas iespējas un motivējošus priekšnoteikumus gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Piemēram, lai jebkurā vecumā darbspējīgam cilvēkam būtu iespēja un vide, kur realizēt un pielietot savas zināšanas, gan izmantojot pieredzi kādā profesionālās darbības jomā, gan arī pilnveidojot esošo kompetenci ar jaunām, konkurētspējīgām prasmēm."

 

Savukārt LBAS priekšsēdētājs Egīls Baldzēns norāda uz nepieciešamību pievērst uzmanību arī šī vecuma cilvēku specifiskajām vajadzībām, kas varbūt nav tik aktuālas jaunākiem darba tirgus dalībniekiem: “Ir trīs galvenās jomas, par kurām jārunā,” uzsver Egīls Baldzēns, “tā ir veselības saglabāšana ilgākam darba mūžam, darba vide un cilvēku piemērošanās darba videi, tās kvalitātes jautājumi, kā arī mūžizglītības iespēju nodrošināšana. Iespējas visās šajās trīs jomās iet uz priekšu, un tas arī būs galvenais nosacījums, lai cilvēki vecumā 50 spētu iekļauties darba tirgū un, pats svarīgākais, būtu tam vajadzīgi un konkurētspējīgi,” saka LBAS vadītājs.

Konferenci atklās labklājības ministrs Jānis Reirs, NVA direktore Evita Simsone, LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns, bet ekspertu vidū ir tādi pazīstami speciālisti kā sociālantropologs Roberts Ķīlis, LDDK sociālo lietu eksperts Pēteris Leiškalns, socioloģe, pētījumu aģentūras “Kantar TNS” klientu atbalsta vadītāja Alise Lāce, pazīstamu uzņēmumu pārstāvji, sociālo tīklu un mūsdienu tehnoloģiju eksperti un citi. Konferences kopējā tematika sadalīta trīs nozīmīgās daļās – diskusijas “Nākotnes darba tirgus izaicinājumi” un “Gados vecākie nodarbinātie – ar ko rēķināties darba devējiem?”, kā arī labās prakses piemēru apkopojumā darba vides, veselības un mūžizglītības sadaļās, kur par to, kā veicināt gados vecāko nodarbināto problemātiku, stāstīs uzņēmēji un NVA sociālo partneru pārstāvji. Protams, tiks sniegta arī informācija par NVA īstenoto ESF projektu “Atbalsts ilgākam darba mūžam”.

 

Lūgums pieteikties dalībai konferencē līdz 22. novembrim, aizpildot anketu šeit, kā arī NVA, LDDK un LBAS mājaslapās.

 

Konference tiek organizēta Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001 ietvaros.

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja
Linda Uzkalne,
konferences koordinatore

Sīkāka informācija
pa tālruni 371 29118615
un e-pastu

Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv