APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA „Atvērto durvju dienā” jaunieši pēta savus talantus un skaidro iespējas darba tirgū

 

Š.g. 10.oktobrī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārvaldē (K.Valdemāra ielā 38 k-1, Rīgā) viesojās ap 20 jauniešiem un nevalstiskās labdarības organizācijas "Palīdzēsim.lv" pārstāvji. Kādu profesiju man izvēlēties? Kā karjeras konsultants var praktiski palīdzēt karjeras izvēlē? Kas ir Jauniešu garantija? Šie bija tikai daži no jautājumiem, par kuriem interesējās NVA sapulcējušies jaunieši no dažādiem Latvijas reģioniem „Atvērto durvju dienu” ietvaros, ko organizēja Valsts kancelejas un valsts pārvaldes institūcijas.

 

Pēc īsas iepazīšanās ekskursijas NVA ēkā, jauniešu grupu sagaidīja Pakalpojumu departamenta Karjeras attīstības atbalsta nodaļas vadītāja Baiba Allikas, kura sākotnēji iepazīstināja ar NVA kā iestādi un tās būtiskākajiem uzdevumiem, bet turpmākā sarunas gaita ievirzījās par karjeras nozīmi katra jauna cilvēka dzīvē.

 

Viesi saņēma detalizētu informāciju par piedāvātajiem pakalpojumiem tieši jauniešiem, piemēram, par karjeras konsultācijām, kuras NVA piedāvā ne tikai klātienē, bet arī elektroniski, par Jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem u.c. Tā jaunieši uzzināja par iespējām bez maksas apgūt gan nepieciešamās praktiskās darba iemaņas, gan darboties dažādās jauniešu darbnīcās, gan ar valsts atbalstu strādāt, iegūstot pirmo reālo darba pieredzi vai strādāt brīvprātīgo darbu.

 

Savukārt NVA Rīgas reģionālās filiāles karjeras konsultante Inese Markēviča jauniešiem atklāja, kādas prasmes, iemaņas un zināšanas šodien ir nepieciešamas, lai veiksmīgi atrastu darbu un strādātu savā izvēlētajā profesijā. Tomēr visvairāk jauniešus aizrāva praktiska testu aizpildīšana, kuru laikā katrs personīgi varēja noskaidrot – kāda profesija viņam vislabāk piedien un kādā jomā vajadzētu izvēlēties studēt.

 

Tikšanās noslēdzās ar diskusiju par to, cik viegli vai grūti jaunam cilvēkam šodien atrast piemērotu darbu un kāpēc ir jāizvēlas par labu oficiāli noformētām darba attiecībām. Tāpat jaunieši saņēma praktiskus padomus, kā iesaistīties konkrētos NVA atbalsta pasākumos un kāds no tā viņiem būs guvums.

 

Savukārt pēcpusdienā, NVA piedalījās „Jauniešu iespēju gadatirgū”, kas „Atvērto durvju dienas” ietvaros norisinājās Eiropas Savienības (ES) mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28. Jauniešu garantijas atbalsta pasākumu vecākā eksperte Santa Borkovica un NVA karjeras konsultante Inta Magazniece NVA stenda apmeklētājus informēja par NVA atbalstu jauniešiem izglītības, nodarbinātības un karjeras attīstības jomā. Tāpat jaunieši klātienē varēja noskaidrot un apskatīt, ko piedāvā NVA mājaslapas sadaļa "Karjeras pakalpojumi" un NVA CV/Vakanču portāls. Tāpat gadatirgus apmeklētāji varēja iztaujāt NVA speciālistus par Jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem un iespējām iesaistīties tajos.

 

NVA Atvērto durvju dienas fotogrāfijas aplūkojamas ŠEIT.

 

Kopš šī gada septembra, NVA aktīvi informē savus klientus, jo īpaši jauniešu mērķauditoriju, par karjeras atbalstu, ko sniedz tieši NVA eksperti. Kā jau iepriekš ziņots, š.g. 26.septembrī NVA visā Latvijā uzsāka jaunu kampaņu – NVA karjeras izaugsmes dienas, kuru ietvaros NVA karjeras konsultanti un Jauniešu garantijas eksperti dodas uz aptuveni 700 Latvijas skolām. Informatīvo karjeras dienu mērķis ir veidot sekmīgu NVA partnerību ar jauniešiem, jau esot skolas solā plānojot savu profesionālo nākotni.

 

Nākamajā nedēļā no 13.līdz 17.oktobrim NVA apmeklēs:

 

NVA karjeras izaugsmes diena Ludzas pilsētas ģimnāzijā
13.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Ludzas filiāles karjeras konsultante S.Deksne-Cabule dosies uz Ludzas pilsētas ģimnāziju, kur pulksten 14:10 tiksies 9.a klases skolēniem.

 

NVA Valmieras filiāle piedalās diskusijā par karjeras iespējām
13. oktobrī plkst. 14.00 Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātē notiks jauniešu, izglītības iestāžu pārstāvju un uzņēmēju diskusija "Vai man ir iespēja uzvilkt karjeras kurpes Valmierā?". NVA Valmieras filiāles vadītāja A.Spurdziņa diskusijas dalībniekus informēs par nodarbinātības situāciju Valmierā un NVA pakalpojumiem.

 

„Karjeras nedēļa 2014” Jelgavā
13.oktobrī no plkst. 10.00 līdz 11.00 NVA Jelgavas filiālē ( Skolotāju ielā 3) NVA darbinieki tiksies ar skolēnu grupu, lai iepazīstināt ar NVA atbalstu nākotnes profesijas izvēlē.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Valmieras valsts ģimnāzija
14.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Valmieras filiāles pārstāvji dosies uz Valmieras valsts ģimnāziju, kur plkst.10.30 tiksies ar 12.klases skolēniem un plkst.12.10 - ar 9.klases skolēniem.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Brocēnu vidusskolā
14.oktobrī pulksten NVA Karjeras izaugsmes diena notiks Brocēnu vidusskolā, kur ar 12.klases skolēniem tiksies NVA Saldus filiāles speciālisti.

 

NVA Jelgavas filiālē viesosies skolēni
14.oktobrī „Karjeras nedēļas 2014” ietvaros no plkst. 10.00 līdz 15.00 NVA Jelgavas filiālē viesos vairāk nekā 40 skolēni.

 

Divās dienās NVA Gulbenes filiāli apmeklēs 100 skolēni
Laikā no šī gada 14. līdz 16.oktobrim plānots, ka NVA Gulbenes filiāli (Ābeļu ielā 2) apmeklēs 9. līdz 12. klašu skolēni no Gulbenes 2. vidusskolas, Gulbenes vidusskolas, Daukstu pamatskolas. Par karjeras iespējām informēsim ap 100 skolēnus.

 

Seminārs „ATBALSTA RESURSI MANA BĒRNA KARJERAS IZVĒLĒ” Ogrē.
15. oktobrī Ogrē notiks seminārs izlaiduma ( un ne tikai ) klašu skolēnu vecākiem -
„ATBALSTA RESURSI MANA BĒRNA KARJERAS IZVĒLĒ”.
Semināra programma:
Cilvēka dzīves jomas, to uzdevumi un nozīme.
Karjeras izvēles un plānošanas pamatjautājumi.
Vecāku lomas sava bērna karjeras plānošanas procesā.
Informatīvie resursi un aktuālā informācija karjeras izvēlē.
Semināru vada –
NVA karjeras konsultante Ineta Īvāna un Jauniešu garantijas atbalsta pasākumu karjeras konsultante Diāna Šķēle.
Seminārs notiks pašvaldības telpās Brīvības ielā 33.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Daugavpils 9.vidusskolā
15.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Daugavpils filiāles Karjeras konsultants
Vitālijs Filipskis dosies uz Daugavpils 9.vidusskolu, kur no plkst. 14.00 līdz 16:00 tiksies ar 11. un 12. klašu skolēniem.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Ludzas pilsētas ģimnāzijā
16.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Ludzas filiāles karjeras konsultante S.Deksne-Cabule dosies uz Ludzas novada vakara vidusskolu, kur pulksten 14:10 tiksies ar 12. klašu skolēniem.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Saldus vakara vidusskolā
16.oktobrī pulksten NVA Karjeras izaugsmes diena notiks Saldus vakara vidusskolā, kur ar klātienes audzēkņiem tiksies NVA Saldus filiāles speciālisti.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Ludzas pilsētas ģimnāzijā
17.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Ludzas filiāles karjeras konsultante S.Deksne-Cabule dosies uz Ludzas novada vakara vidusskolu, kur pulksten 12:40 tiksies ar 9.c klases skolēniem.

 

NVA karjeras izaugsmes diena pamatskolā "Rīdze"
17.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA direktora vietniece pamatdarbības jautājumos Sandra Šimkus un NVA Rīgas reģionālās filiāles karjeras konsultante Anastasija Maulvurfa dosies uz Rīgas pamatskolu "Rīdze", kur tiksies ar 9.klašu skolēniem.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Rīgas 24.pamatskolā
17.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Rīgas reģionālās filiāles karjeras konsultante Inese Markēviča dosies uz Rīgas 24.pamatskolu, kur tiksies ar 9.klašu skolēniem.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Banku augstskolā
17.oktobrī pulksten 10:00 NVA karjeras izaugsmes diena notiks Banku augstskolā Rīgā.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Ventspils 4.vidusskolā
17.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Ventspils filiāles koordinējošā eksperte Vaira Jansone un karjeras konsultante Rolanta Pilāne dosies uz Ventspils 4.vidusskolu, kur pulksten 13:40 tiksies ar 9.klases skolēniem.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Ventspils 2.vidusskolā
13.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Ventspils filiāles koordinējošā eksperte Vaira Jansone un karjeras konsultante Rolanta Pilāne dosies uz Ventspils 2.vidusskolu, kur pulksten 14:00 tiksies skolēniem.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Alūksnes un Apes novada skolās
No 13. līdz 17.oktobrim Karjeras nedēļas ietvaros NVA Karjeras izaugsmes dienas pasākumi notiks Alūksnes un Apes novada skolās. Uz skolām dosies NVA Alūksnes filiāles karjeras konsultante Kristīne Virka un koordinējošā eksperte Liene Ūbele.

 

NVA karjeras izaugsmes diena Ludzas pilsētas ģimnāzijā
22.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Ludzas filiāles karjeras konsultante S.Deksne-Cabule dosies uz Ludzas novada vakara vidusskolu, kur pulksten 14:10 tiksies ar 9.b klases skolēniem.

 

 

Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021808; 67021744

Aplūkot e-pastu


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv