APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA mājaslapā pieejamas vizuāli uzskatāmas darba tirgus īstermiņa prognozes

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) noslēgusi apjomīgu Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētu projektu „Darba tirgus prognozēšanas un uzraudzības sistēmas attīstība”, kura ietvaros veikti vairāki pētījumi un aptaujas, sagatavotas darba tirgus attīstības īstermiņa prognozes, iegūti un analizēti NVA darbības vērtējumi, kā arī darba devēju, klientu, nozaru asociāciju un sociālo partneru ieteikumi aģentūras darbības efektivitātes uzlabošanai.


Projekta ietvaros izveidots elektronisks darba tirgus īstermiņa prognožu vizualizācijas rīks, kas parāda darba tirgus īstermiņa attīstības tendences. Darba tirgus īstermiņa prognozes ir pieejamas NVA mājaslapā. Interesenti tagad var vizuāli uzskatāmi meklēt interesējošo informāciju par pieprasītākām un mazāk pieprasītām profesijām (prognozējamo jaunizveidoto vai plānoto likvidējamo darbavietu izmaiņu tendencēm) nozaru un reģionu griezumā atsevišķu profesiju grupu (4 zīmes) līmenī. Prognožu rīka atspoguļotie rezultāti izmantojami, lai novērtētu darbaspēka pieprasījuma izmaiņu tendences dažādās profesiju grupās, dažādās nozarēs un tautsaimniecībā kopumā, dažādos reģionos un valstī kopumā, dažādos laika periodos – pusgada vai gada griezumā. Šajās prognozēs netiek atspoguļots darbaspēka rotācijas ietvaros radušās vakances.


Darbaspēka īstermiņa prognozēšana tiks veikta vienu reizi gadā. Jaunākās NVA darba tirgus prognozes liecina, ka vispieprasītākie darba tirgū ir programmētāji, informācijas tehnoloģiju darbības speciālisti, iesaiņotāji, kino, teātru un tiem radniecīgu jomu režisori un producenti, komercpakalpojumu speciālisti, inženieri, būvniecības vadītāji u.c. Vismazāk pieprasīto profesiju TOP augšgalā ir sociālā darba speciālisti, dārzkopības strādnieki, mūrnieki, tirdzniecības pārstāvji un psihologi.


Darba tirgus prognozes aģentūrai ļauj precīzāk noteikt apmācību vajadzības, izstrādāt jaunus nodarbinātības pasākumus un pakalpojumus, veikt karjeras konsultēšanu saskaņā ar pieprasījumu darba tirgū. Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācību programmu sarakstu vismaz vienu reizi gadā apstiprina īpaša Labklājības ministrijas izveidotā ekspertu komisija, kurā darbojas nozaru eksperti, atbildīgo ministriju un sociālo partneru pārstāvji.


UZZIŅAI: Projekts „Nodarbinātības valsts aģentūras darba tirgus prognozēšanas un uzraudzības sistēmas attīstība” tika īstenots no 2010.gada 1.aprīļa līdz 2014.gada 30.jūnijam. Šajā laikā veikti 9 pētījumi, izstrādāta bezdarba situācijas īstermiņa analīzes un prognozēšanas metodika, izstrādātas 5 darba tirgus īstermiņa prognozes, iegūti dati par aģentūras pakalpojumu efektivitāti, izveidots elektronisks darba tirgus prognožu vizualizācijas rīks.

 

IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ!

 

Sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67021808; 67021744

Aplūkot e-pastu


 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv