APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA Jauniešu garantijas pasākumos piedalās vairāk nekā 6 tūkstoši jauniešu

 

Kopš šī gada sākuma jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, var pieteikties dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajos Jauniešu garantijas atbalsta pasākumos. Visā sadarbības ar NVA laikā jaunietim tiek nodrošināta pastāvīga karjeras vadība - karjeras konsultants, kurš, izmantojot dažādas metodes - profilēšanas rezultātus, individuālās un grupu konsultācijas - konkrētam jaunietim nosaka nepieciešamo atbalsta pasākumu grozu.

 

Jauniešu garantijas atbalsta pasākumu dalībnieki saņem NVA speciālistu konsultācijas karjeras attīstības jautājumos, apmeklē seminārus, lekcijas vai īsos kursus NVA konkurētspējas paaugstināšanas pasākumu ietvaros. Jauniešu garantijas pasākumu dalībniekiem ir iespēja iegūt profesionālo kvalifikāciju, iesaistoties profesionālajā apmācībā, vai iegūt darba dzīvē nepieciešamās prasmes, apgūstot neformālās izglītības programmas. Tiek piedāvāts arī atbalsta pasākums "Darbnīcas jauniešiem", kas dod iespēju mācību iestādē iepazīt trīs profesionālās izglītības programmas, kā arī tiek piedāvāta iespēja iegūt darba iemaņas, strādājot sabiedrības labā atbalsta pasākumā "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā."

 

Tāpat NVA piedāvās valsts līdzfinansētās nodarbinātības pasākumu „Subsidētā darba vieta jauniešiem bezdarbniekiem (pasākumi noteiktām personu grupām)”, pirmās darba pieredzes iegūšanas iespējas, iesaistoties atbalsta pasākumā "Pirmā darba pieredze jaunietim", bet uzņēmīgākajiem jauniešiem - arī atbalstu pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai.

 

2014.gada aprīļa beigās NVA bija reģistrēti 18 677 bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 29 gadiem, to skaitā 8 682 jaunieši bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Vidējais bezdarba ilgums jauniešiem bezdarbniekiem ir apmēram 4 mēneši. 68% no jauniešiem bezdarbniekiem ir ieguvuši tikai pamatizglītību, vispārējo vidējo izglītību vai nav pat pamatizglītības. Vismazāk jauniešu bezdarbnieku ir ar augstāko izglītību - 9%.

Šī gada četros mēnešos NVA Jauniešu garantijas pasākumos kopumā iesaistījušies 6 215 jauniešu, NVA profesionālās un neformālās apmācības programmu apguvē piedalās 655 jaunieši, pasākumā "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā" – 348, „Darbnīcās jauniešiem”- 116, savukārt Konkurētspējas paaugstināšanas pasākumus apmeklējuši 5846 jaunie cilvēki. 43 jaunieši, kuri atraduši darbu attālāk no savas dzīves vietas, iesaistījās reģionālās darba mobilitātes programmā un saņem no NVA transporta vai dzīvojamās telpas īres izdevumu kompensāciju.

 

Jauniešu vispieprasītākās profesionālās apmācības programmas ir „Lietvedis”, „Konditora palīgs”, „Apsardzes darbs”, „Lokmetinātājs metināšanā ar mehanizēto iekārtu inertās gāzes vidē”, „Projektu vadība”, „Datorsistēmas tehniķis”, „Sanitārtehnisko iekārtu montētājs” u.c. Izmantojot neformālās izglītības iespējas, jaunieši visbiežāk izvēlās latviešu un svešvalodu apguvi, kā arī datorzinības.

 

Informācija par Jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem atrodama NVA mājaslapas sadaļā „Jauniešiem”.

 

 

 IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ!

 
 

Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021808; 67021744

Aplūkot e-pastu


 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv