APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA brīvprātīgajā darbā iesaistīja vairāk nekā 3 tūkstošus jauniešu bezdarbnieku

 
5. decembri Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) pasludināja par Starptautisko Brīvprātīgo dienu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību brīvprātīgā darba nozīmei un devumam, kā arī lai cilvēkus mudinātu aktīvāk iesaistīties brīvprātīgajā darbā visdažādākajās tautsaimniecības nozarēs. Arī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) popularizē brīvprātīgā darba ideju un kopš 2011.gada jūlija īsteno pasākumu „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”, šajā kustībā kopumā iesaistot jau 3 348 jauniešus bezdarbniekus vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

Šogad NVA sadarbībā ar 333 biedrībām un nodibinājumiem ir izveidojusi 1103 brīvprātīgā darba vietas, kurās tika nodarbināti 1356 jaunieši bezdarbnieki. Visvairāk brīvprātīgā darba vietu izveidots Latgales reģionā un Rīgā. Darba pieredzi un darbam nepieciešamās iemaņas jaunieši iegūst, strādājot tādās profesijās kā aprūpētājs, sociālās palīdzības organizators, asistents personām ar invaliditāti, skolotāja palīgs, kultūras vai sporta pasākumu organizators, pulciņu vadītājs, informācijas un datu ievades operators, administrators, projekta koordinators, projekta vadītājs un citas.

Lai gan brīvprātīgie par sabiedrības labā paveikto darbu saņem nevis naudu, bet gan gandarījumu un prieku, NVA tomēr nodrošina arī nelielu finansiālu atbalstu jaunietim bezdarbniekam, kas iesaistīts brīvprātīgajā darbā, ik mēnesi viņam maksājot stipendiju 40 latu apmērā, bet jaunietim ar invaliditāti - 60 latus.

Arī nākamgad ar NVA atbalstu jauniešiem bezdarbniekiem būs iespēja veikt brīvprātīgo darbu sabiedrības labā, taču tas jau notiks Eiropas Komisijas iniciētās „Jauniešu garantijas” pasākumu ietvaros.

Sagatavoja:
Iveta Kancēna

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021808; 67021744;
Aplūkot e-pastu


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv