APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Atbrīvotajiem

 
Darba zaudēšanas gadījumā "Liepājas metalurga" bijušie darbinieki aicināti reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālē kā bezdarbnieki. Lai iegūtu bezdarbnieka statusu, no darba atbrīvotajiem AS „Liepājas Metalurga” darbiniekiem sava uzņēmuma Personāla nodaļā vispirms jāsaņem algas nodokļu grāmatiņa. Tad ar izsniegtajiem dokumentiem un pasi  jādodas reģistrēties uz NVA Liepājas filiāli Graudu ielā 50. Citi dokumenti, piemēram, darba devēja uzteikuma vēstule vai publiski paziņojumi, nav juridisks pamats bezdarbnieka statusa piešķiršanai.

NVA kopš vakardienas, 14.novembra, sadarbībā ar uzņēmuma Personāla nodaļu konsultē rūpnīcas darbiniekus AS„Liepājas Metalurgs” telpās. NVA pārstāvji ikvienam cilvēkam, kas saņem darba uzteikumu, individuāli izskaidro, kas jādara un kur jāvēršas bezdarba gadījumā. Sagatavotas un izplatītas arī īpašas NVA informatīvās lapas par pakalpojumiem un  "Maršruta lapas". Tās no darba atbrīvotos cilvēkus uzskatāmi informē par to, kur un cikos jādodas reģistrēties bezdarbnieka statusa saņemšanai, kādi dokumenti jāņem,  kā pieteikties bezdarbnieka pabalsta saņemšanai, kādi ir pieejami NVA pakalpojumi bezdarbniekiem un darba meklētājiem.

NVA Liepājas filiālē bezdarbnieku reģistrācija notiek katru darba dienu no pulksten 8.30. NVA aicina pievērst uzmanību „Maršutu lapā” ierakstītajam datumam un laikam, ko atbrīvotajiem darbiniekiem AS„Liepājas metalurgs” telpās izsniegs NVA speciālisti. "Maršruta lapā" norādītajā dienā, laikā un vietā konkrēto cilvēku gaidīs NVA Liepājas filiālē, lai reģistrētu un piešķirtu bezdarbnieka statusu. Tajā pašā dienā no darba atbrīvotie AS „Liepājas metalurgs” darbinieki, saņemot bezdarbnieka statusu, varēs pieteikties arī bezdarbnieka pabalstam. Pieprasījumu bezdarbnieka pabalstam varēs iesniegt Liepājas Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA), kas atrodas vienā ēkā ar NVA Liepājas filiāli.

Bezdarbnieka pabalstu var saņemt, ja darbu zaudējušai personai ir piešķirts bezdarbnieka statuss. Tātad, lai pieprasītu pabalstu, darbu zaudējušajiem vispirms ir jānāk reģistrēties uz NVA. Lai pabalsts tiktu piešķirts, kopējam apdrošināšanas (darba) stāžam ir jābūt vismaz vienu gadu un obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam par personu darba devējam ir jāveic ne mazāk kā 9 mēnešus pēdējo 12 mēnešu laikā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Dodoties uz VSAA nodaļu pieprasīt bezdarbnieka pabalstu, līdzi jābūt pasei un dokumentiem, kas apliecina   apdrošināšanas stāžu līdz 1995.gada 31.decembrim. Tomēr var gadīties, ka VSAA rīcībā nav visa informācija par cilvēka darba mūžu, tad līdzi jāpaņem darba grāmatiņa, kara klausības apliecība, izziņas, darba līgumi, izglītības dokumenti (pēc vidējās izglītības iegūšanas) u.c.

Atgādinām, ka uzņēmuma „Liepājas metalurgs” teritorijā izvietota visiem pieejama informācija  par vakancēm Liepājā un  metālapstrādes jomai pietuvināto vakanču saraksts visā Latvijā. „Karsto vakanču” sarakstu ik dienu aktualizēs. Pašreiz NVA Liepājas filiālē ir ziņas par 238 brīvām darba vietām. Tāpat ikviens „Liepājas metalurga” darbinieks var pie sava NVA aģenta iepazīties ar to  uzņēmumu sarakstu, kuri meklē darbiniekus. Brīvo darba vietu meklējumos cilvēki aicināti izmantot arī NVA bezmaksas CV/Vakanču portālu.

Jāmin, ka arī tad, ja darbu zaudējušais cilvēks neatbilst bezdarbnieka statusam, piemēram, ir valsts pensijas saņēmējs, viņš var reģistrēties aģentūrā kā darba meklētājs un saņemt NVA atbalstu.

Papildus informācija pielikumā:
1.    "NVA un VSAA informatīvā lapa bezdarba riskam pakļautajiem uzņēmuma "Liepājas metalurgs" darbiniekiem"  

2.    „Maršruta Lapa”  
 
Sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Iveta Kancēna
Tālr. 67021808
MOB: 29466959
 
 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv