Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

ES mājas rīkotajā Jauniešu iespēju gadatirgū NVA informēs par karjeras un profesijas izvēles iespējām

 
 
20.septembrī Eiropas Savienības (ES) mājas Atvērto durvju dienas ietvaros no 16:00 – 18:00 notiks Jauniešu iespēju gadatirgus, kurā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) darbinieki līdz ar 11 pārstāvjiem no citām organizācijām informēs par izglītības, prakses, darba un līdzdalības iespējām.

NVA eksperti Atvērto dienu apmeklētājus iepazīstinās ar profesijas un izglītības izvēles, karjeras plānošanas, darba meklēšanas jautājumiem. Jaunieši aicināti noskaidrot iespējas turpmākās karjeras veidošanā, iegūt informāciju par NVA CV un Vakanču portāla izmantošanas iespējām, dažādiem bezdarba samazināšanas preventīvajiem un tieši jauniešiem paredzētajiem aktīvajiem nodarbinātības pasākumiem: „Darbavieta jaunietim”, „Darbnīcas jauniešiem”, „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam” u.c.
 
Atvērto durvju dienas ietvaros ES mājā tiek piedāvāts plašs pasākumu klāsts, īpašu uzmanību šogad pievēršot jauniešu nodarbinātības jautājumiem. „Iespēju gadatirgū piedalīsies jauniešu organizācijas un valsts institūcijas, kuras plašāk stāstīs par jauniešu izglītības, prakses, darba un līdzdalības iespējām. Būtiski, ka jaunieši varēs saņemt individuālas speciālistu konsultācijas,” norāda Juta Šteinerte, ES mājas zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja.
 
Prakse.lv pārstāvji stāstīs par portāla piedāvātajām iespējām - izglītības iestādēm un to vērtējumu no darba devēju puses (skolu un studiju TOPs), pieejamām prakses un darba vakancēm un karjeras žurnālu Veiksmes formula, kā arī projektu „Virtuālā prakse”, kurā iespējams paviesoties 102 uzņēmumos un iejusties 90 profesijās.
 
Par karjeras iespējām Eiropas Savienības institūcijām pasākumā laikā plašāk stāstīs EPSO vēstniece Latvijā Marija Abalmasova.
Iespēja iegūt lielisku darba pieredzi ir kļūt par brīvprātīgo kādā organizācijā, tāpēc biedrība „Brīvprātīgais.lv” informēs par brīvprātīgā darba datubāzi www.brivpratigais.lv un iespējām ar tās palīdzību komunicēt ar organizācijām un atrast sev piemērotu brīvprātīgā darba iespēju.
 
Īpašu programmu sagatavojusi Lauku atbalsta dienesta (LAD) Personāla daļas eksperti, kuri dalīsies pieredzē ar apmeklētājiem, stāstot par metodēm, piemēram, lomu spēles, situāciju analīzes, darba uzdevumi, ko izmanto darba intervijā, kā arī par to, kā labāk sagatavot pieteikumu dokumentus un biežāk pieļautajām kļūdām darba intervijās. Drosmīgākajiem būs iespēja piedalīties darba interviju paraugdemonstrējumos. Lauku atbalsta dienesta Personāla daļa ir Latvijas personāla vadīšanas asociācijas biedrs.
 
Bet par to, kā sagatavot CV atbilstoši Eiropas prasībām, kā arī citiem Europass dokumentiem - valodu pasi, mobilitāti, diploma pielikumu -, kas palīdz parādīt prasmes un kompetenci gan darba tirgū, gan izglītībā, plašāk stāstīs Nacionālā Europass centra pārstāvji.
 
Par izglītības iespējām, resursiem, e-mācību vidi un neformālās izglītības atzīšanas procedūrām projekta „Eiropas programmas īstenošana pieaugušo izglītības jomā” stāstīs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) eksperti.
 
Savukārt Valsts izglītības un attīstības aģentūra (VIAA) stāstīs par jaunās programmas „Erasmus+” aktivitāšu veidiem, kuros tiek iesaistīti skolēni, profesionālo skolu audzēkņi un augstskolu studenti, izglītības iespējām un to, kas būtu jāzina, izvēloties izglītību gan Latvijā, gan ārvalstīs. Papildus tam jaunieši varēs iegūt informāciju arī par VIAA veidotajiem informācijas resursiem (Profesiju pasaule, NIID.lv) un organizētajiem pasākumiem, piemēram, Karjeras nedēļa.
 
Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra (JSPA) plašāk klāstīs par neformālās izglītības, mobilitātes un citām iespējām, ko piedāvā ES programma „Jaunatne darbībā”, Eurodesk, Eiropas Jaunatnes portāls un eTwinning.
 
Latvijas Jaunatnes padome (LJP) informēs par jauniešu iespējām uzņēmējdarbībā, kā arī par ieguvumiem, darbojoties jaunatnes organizācijās.
 
Klubs "Māja", jaunatnes organizācija, kuras mērķis ir informēt un izglītot jauniešus par Eiropas Savienību, pārstāvji stāstīs par organizācijas aktualitātēm, Latvijas skolu Eiropas klubiem un Eiropas Brīvprātīgo darbu. Par Eiropas Brīvprātīgo darbu varēs arī iegūt pieredzes stāstus no Kluba "Māja" pašreizējiem brīvprātīgajiem.
 
Šogad aprit 10 gadi kopš pilsoņu referenduma par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Par godu referendumam, kas notika 2003.gada septembrī, ik rudeni Eiropas Savienības mājas institūcijas — Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā — rīko atvērto durvju dienu!
 
Plašāka informācija par visiem ES mājas Atvērto durvju dienas pasākumiem pieejama www.esmaja.lv . Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus uz pasākumiem pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi
Aplūkot e-pastu
vai zvanot pa tālruni 67085445.
 

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

 

Papildu informācija:
Juta Šteinerte, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts:

Aplūkot e-pastu
.
 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv