APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Darba devēji šogad NVA pieteikuši vairāk nekā 40 tūkstošus brīvo darba vietu

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) CV/Vakanču portāls ir kļuvis valstī par plašāko darba meklētāju pieteikumu (CV) un darba devēju piedāvāto brīvo darba vietu datu bāzi. Šī gada septiņos mēnešos NVA pavisam reģistrētas 41 150 darba devēju pieteiktās brīvās darba vietas, no tām 20 140 publicētas CV/Vakanču portālā, bet 21 019 pieteiktas NVA filiālēs. Pašreiz ir pieejamas vairāk nekā 8 tūkstoši brīvās darba vietas, no tām gandrīz puse reģistrētas NVA CV un vakanču portālā.

Pārsvarā ar NVA starpniecību darba devēji šogad meklē strādniekus, dažāda veida pārdevējus, pārdošanas speciālistus un konsultantus, transportlīdzekļu vadītājus, pastniekus, tirdzniecības pārstāvjus un aģentus, celtniecības speciālistus, klientu apkalpošanas speciālistus, pavārus un šuvējus.

Aizvien vairāk darba devēji brīvās darba vietas reģistrē pie mums, Nodarbinātības valsts aģentūrā vai CV/Vakanču portālā. Reģistrēt vakanci ir ļoti ērti un vienkārši. Ja darba devējs vēlas vakanci reģistrēt filiālē, to var darīt telefoniski, ar e-pasta starpniecību vai personīgi vēršoties jebkurā no NVA filiālēm. Vakanci publicēt CV/Vakanču portālā var jebkurā diennakts laikā, izveidojot savu kontu portāla mājas lapā, aizpildot nepieciešamo informāciju, un sludinājums vienas darba dienas laikā tiks publicēts. Tāpat arī darba devējam ir iespēja pašam portālā meklēt piemērotāko kandidātu, jo uz šo brīdi CV/Vakanču portālā ir pieejami 38 299 aktīvi CV. Darba sludinājumu publicēšana darba devējiem, kā arī CV reģistrēšana darba meklētājiem ir bez maksas”, norāda Pakalpojumu departamenta Darba tirgus nodaļas vadītāja Kristīne Pudāne.

Darba devēji parasti izmanto divas iespējas, lai ar NVA resursiem sameklētu sev darbinieku. Viena no tām - patstāvīgi NVA CV/Vakanču portālā ievietot savus darba piedāvājumus, tādejādi sameklējot savam uzņēmumam nepieciešamos darbiniekus. Šādu iespēju aktīvi izmanto tādi darba devēji kā SIA GRIFS AG, SIA „Baltcom TV”, BITE, A/S Lido, AS Rīgas piena kombināts, AS "Putnu fabrika Ķekava", AS Prisma Latvija, AS Drogas u.c.

Aina Dambe, GRIFS AG personāla un kvalitātes dienesta vadītāja par sadarbību ar NVA saka:
Mēs ļoti labprāt sadarbojamies ar NVA vakanču publicēšanā un regulāri sekojam līdzi aktuālajiem projektiem, jo tā ir iespēja pieņemt darbā cilvēku, apmācīt un saņemt līdzfinansējumu. Īpaši vēlos uzslavēt īstenoto projektu „Darba vieta jaunietim”, kura rezultātā mūsu kolektīvam pievienojās personāla uzskaites darbinieks, kura pamatpienākums šobrīd ir personāla atlase. Jaunietim pēc projekta, kas ilga 9 mēnešus tika piedāvāta iespēja turpināt darbu uzņēmumā. Sadarbību ar NVA patiesi ir visnotaļ pozitīva”.

Baltcom ir augošs uzņēmums, tāpēc mums ik pa laikam rodas nepieciešamība pēc jauniem speciālistiem. Sadarbībā ar NVA varam ātri atrast darbiniekus ar atbilstošām prasmēm un pieredzi,” vērtē Gints Kiršteins, SIA „Baltcom TV” valdes loceklis.

Mobilo sakaru kompānijas „Bite” cilvēkresursu menedžere Kristīne Briede, atzīst, ka sadarbība ir bijusi ļoti laba, īpaši uzslavējot NVA Saldus filiāli: ”Veidojot mūsu zvanu centra komandu Saldū, NVA atbalsts labāko cilvēku atrašanā bijis ļoti svarīgs! Paldies atsaucīgajiem speciālistiem un vadītājai!

Tāpat, bez sludinājumu publicēšanas vakanču portālā, darba devējs par vakanci var paziņot arī pa tālruni, ar e-pasta starpniecību vai personīgi vēršoties NVA filiālē. Piesakot savu vakanci NVA filiālei, pastāv arī izvēles iespējas definēt tās publicēšanas veidu – atklāta (darba devējs atļauj pretendentam tieši sazināties ar sevi un piekrīt brīvās darba vietas publiskošanai), daļēji slēgta (darba devējs vēlas sazināties ar pretendentu, izmantojot NVA starpniecību, un piekrīt informācijas publiskošanai) vai slēgta (darba devējs vēlas saņemt NVA palīdzību pretendentu atlasē, bet nepiekrīt informācijas par brīvo darba vietu publiskošanai). Darba devējam vajadzīgo darbinieku atlasi no bezdarbnieku un darba meklētāju reģistra izmanto tādi darba devēji kā SIA Maxima Latvia, SIA Rimi Latvia, AS Prisma Latvija  u.c.

Pagājušajā gadā „Prisma Latvija” vēra vaļā 2 jaunus lielveikalus un ar NVA atbalstu tika noorganizētas tikšanās ar iespējamajiem veikala darbiniekiem. NVA speciālisti bija ļoti atsaucīgi, zinoši, tika uzaicināti potenciālie darba meklētāji uz tikšanos, noorganizētas arīdzan telpas. Mums atlika tikai atbraukt un iepazīties ar interesentiem. Neskatoties uz to, ka auditorija bija gana krāsaina, jautājumi un atbildes plūda aumaļām, daļa no viņiem tagad strādā Prismā un ar darbu un vidi ir apmierināti,” norāda Sarmīte Vītoliņa, AS Prisma Latvija Procesu attīstības vadītāja.

Šogad pieaug arī portāla apmeklējumu skaits. Ja iepriekšējā gadā kopējais apmeklējumu skaits bija 3 miljoni, tad šogad septiņu mēnešu laikā CV/Vakanču portāls skatīts jau 2 241 001 reizi. Tāpat NVA rīcībā esošie dati atspoguļo, ka no ārvalstīm visbiežāk Latvijas portālam „pieslēdzas” no Lielbritānijas (14 326), Vācijas (4 388), Īrijas (3933), ASV (2 880), Norvēģijas (2726), Lietuvas (2 249).

2012.gadā NVA CV/Vakanču portālā bija reģistrēti 9 297 darba meklētāju dzīves un darba apraksti (CV), 2013.gada septiņos mēnešos - 5 520. Šobrīd portālā aktīvi ir 38 299 CV.

CV/Vakanču portāls ir pieejams NVA mājaslapā www.nva.gov.lv. Sadaļā „labās prakses video” ir iespējams apskatīties video pamācību, kā darba meklētājiem un uzņēmējiem izvietot savus CV vai darba piedāvājumus CV/Vakanču portālā.

 

Sagatavoja:
Iveta Kancēna

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021808; 67021744

Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv