Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Klientiem ar dzirdes invaliditāti NVA būtiski paplašina surdotulkojuma iespējas

 
IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ!
 
 

Lai cilvēkiem ar dzirdes invaliditāti būtu ērtāk un vieglāk pieejami Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvātie pakalpojumi, NVA sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību (LNS) būtiski paplašina surdotulkojuma iespēju klāstu nedzirdīgajiem klientiem. Līdz šim surdotulka pakalpojumus NVA nodrošināja tiem bezdarbniekiem ar dzirdes invaliditāti, kuri piedalījās valsts līdzfinansētajos nodarbinātības pasākumos noteiktām personu grupām, taču tagad surdotulkojuma iespējas tiek piedāvātas arī citu NVA projektu ietvaros, kā arī filiāļu apmeklējumu reizēs.

NVA klienti ar dzirdes traucējumiem surdotulkojumu varēs izmantot konsultāciju laikā pie nodarbinātības aģenta vai karjeras plānošanas speciālista. Surdotulkošana konsultāciju laikā notiks tiešsaistē ar WEB kameru starpniecību, proti, ja pie nodarbinātības aģenta ieradīsies nedzirdīgs klients, palīgā tiks pieaicināts surdotulks, kurš sarunu tulkos tiešsaistē. To paredz NVA un LNS parakstītais sadarbības līgums par surdotulku pakalpojumu nodrošināšanas pilotprojekta uzsākšanu NVA Rīgas reģionālajā filiālē. Surdotulkojuma pieejamība konsultācijās atvieglos nedzirdīgo klientu reģistrēšanās procesu, viņiem kļūs saprotamāka informācija par bezdarbnieka tiesībām, pienākumiem un piemērotākajiem NVA pakalpojumiem.

Pirmie surdotulkojuma pakalpojumu konsultāciju laikā saņems tie nedzirdīgie klienti, kas apmeklēs NVA Rīgas reģionālo filiāli, kur no šī gada 15.jūlija surdotulkojums tiešsaistē tiks nodrošināts kā pilotprojekts, vēlāk šis pakalpojums būs pieejams visās NVA filiālēs.

Tiešsaistes surdotulkojumam nepieciešamais aprīkojums būs ne tikai NVA filiāļu nodarbinātības aģentu, bet arī karjeras konsultantu rīcībā. Surdotulkojuma pieejamība karjeras konsultāciju laikā ļaus organizēt nedzirdīgajiem klientiem grupu karjeras konsultācijas, bet individuālajās konsultācijās nodrošinās abpusēju komunikāciju starp konsultantu un nedzirdīgo klientu.

Jau kopš šī gada aprīļa Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Kompleksi atbalsta pasākumi” aktivitāšu dalībniekiem ar dzirdes traucējumiem surdotulkojums tiek nodrošināts karjeras plānošanas un citu speciālistu (psihologa, psihoterapeita) individuālo vai grupu konsultāciju laikā, bet nedzirdīgajiem jauniešiem bezdarbniekiem, kuri nodarbināti ESF projekta “Kompleksi atbalsta pasākumi” aktivitātē “Darba vieta jaunietim”, surdotulkojums tiek nodrošināts jaunieša darba vietā.
 
Surdotulkojuma iespēja jau tiek piedāvāta arī tiem NVA klientiem ar dzirdes invaliditāti, kuri ESF projekta “Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība Latvijā -2” ietvaros iesaistās profesionālajā vai neformālajā apmācībā. Surdotulkojums apmācību laikā tiek nodrošināts līdz 50% no kopējā izglītības programmas apjoma. Surdotulka pakalpojumi pieejami gan mācību procesā un praksē, gan kvalifikācijas eksāmenā vai gala pārbaudījumā. Surdotulku pakalpojumus nodrošina SIA „LNS Rehabilitācijas centrs".

Aicinām NVA klientus ar dzirdes invaliditāti aktīvi izmantot surdotulku pakalpojumus, piesakoties tiem savā NVA filiālē. NVA uzskaitē šobrīd ir 216 bezdarbnieki ar dzirdes invaliditāti.

Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021808; 67021744
Aplūkot e-pastu
 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv