APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA aicina darba devējus aktīvāk pieteikt sezonas vakances

 
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus aktīvāk pieteikt sezonas brīvās darba vietas. Piesakot sezonas vakances NVA filiālēs, darba devēji ātri atradīs nepieciešamos darbiniekus, jo NVA reģistrēti dažādu profesiju pārstāvji, kuru pieredze, zināšanas un darba iemaņas noderēs sezonas darbu veikšanai. Sezonas vakances darba devēji var pieteikt arī patstāvīgi, publicējot tās NVA CV/Vakanču portālā (http://cvvp.nva.gov.lv/). Sezonas rakstura darbi ir saistīti, piemēram, ar pludmaļu, publisko peldētavu, kempingu, dabas tūrisma infrastruktūras un atpūtas vietu uzturēšanu un uzraudzību, mazumtirdzniecību, darbu kafejnīcās, peldētavās, kempingos, atpūtas vietās un parkos, ainavas elementu vai kultūrvēsturisko objektu sakopšanu, meža darbiem, sēju, stādīšanu, lopu ganīšanu, zivju audzēšanu u.c.

NVA filiālēs no 2012.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 20.aprīlim darba devēji ir reģistrējuši 209 sezonas vakances. Visbiežāk sezonas darbs tika piedāvāts meža stādītājiem, kūdras ieguves palīgstrādniekiem, bruģētājiem un mežsaimniecības strādniekiem, pieprasīti bija arī ekskursiju gidi, siltumnīcu strādnieki, pavāri un pavāru palīgi, zāģētāji, gani, apstādījumu kopēji u.c. Aprīlī visvairāk sezonas darba piedāvājumu bija kūdras ieguves palīgstrādniekiem, ekskursiju gidiem, gadījuma darbu strādniekiem, montētājiem un meža stādītājiem.

NVA CV/Vakanču portālā 2012.gada 1.ceturksnī darba devēji publicējuši 166 sezonas vakances. Martā, izmantojot CV/Vakanču portāla iespējas, darba devēji sezonas darbiem meklējuši dārzniekus, bruģētājus, pārdevējus, ceļu būves palīgstrādniekus, labiekārtošanas strādniekus, ekskursiju gidus, automobiļa vadītājus, ekspeditorus, pavārus, viesnīcas istabeņus, iesaiņotājus. Aprīļa vidū NVA CV/Vakanču portālā publicēti sludinājumi par 36 aktuālajām sezonas vakancēm, tiek pieprasīti iesaiņotāji, pārtikas produktu ražošanas operatori, logu mazgātāji, pārdevēji.

Ar Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) starpniecību tiek piedāvāti sezonas darbi arī citās Eiropas valstīs. Ārvalstu darba devēji lielākoties piedāvā sezonas darbus ēdināšanas un viesnīcu pakalpojumu jomā, kā arī lauksaimniecībā. Šobrīd NVA mājaslapas EURES sadaļā (www.nva.gov.lv/eures) publicētas šādas sezonas darbu vakances: viesu atpūtas programmas menedžeris, sporta aktivitāšu organizators, bērnu atpūtas pasākumu organizators, viesu atpūtas pasākumu organizators, strādnieks cūku fermā, lopkopis, kultūraugu pārraudzītājs un dārzkopja asistents.

Sezonas rakstura darbu veikšanai ir pieļaujama darba līguma noslēgšana uz noteiktu laiku. Bezdarbniekiem, kas vēlas strādāt sezonas darbu, svarīgi zināt, ka viņiem ir tiesības slēgt ar darba devēju terminēto darba līgumu uz laiku līdz 2 mēnešiem vienlaikus saglabājot bezdarbnieka statusu. Līdz ar to bezdarbnieks, strādājot sezonas darbu ne ilgāk kā 2 mēnešus, nezaudē bezdarbnieka statusu, ja triju darba dienu laikā paziņo NVA, ka ir noslēdzis terminēto darba līgumu. Sezonas darba veikšanas periodā (līdz 2 mēnešiem) Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) aptur bezdarbnieka pabalsta izmaksu, bet sezonas darbam beidzoties, bezdarbnieka pabalsta izmaksa tiek atsākta.

Sagatavoja:
Informācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa

Tālr. 67021808; 67021744
Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv