APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA aicina darba devējus nodarbināt bezdarbniekus valsts līdzfinansētajās darba vietās

 
Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Pasākumi noteiktām personu grupām” ietvaros Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā darba devējiem - komersantiem (izņemot izglītības un ārstniecības iestādes), pašnodarbinātām personām, biedrībām vai nodibinājumiem iespēju nodarbināt valsts līdzfinansētajās darba vietās mērķa grupu bezdarbniekus:
 • kuriem ir invaliditāte;
 • kuriem iepriekšējos 6 mēnešus nav bijis regulāri apmaksāts darbs;
 • kuri nav ieguvuši vispārējo vidējo izglītību vai profesionālo kvalifikāciju;
 • kuri vecāki par 50 gadiem;
 • kuri vienatnē rūpējas par vienu vai vairākiem apgādājamajiem;
 • mazākumtautību bezdarbniekus, kuriem jānostiprina valsts valodas zināšanas, profesionālās iemaņas vai pieredze, lai palielinātu savas iespējas iegūt pastāvīgu darbu.

Viena bezdarbnieka dalības ilgums projektā, ieskaitot ikgadējos apmaksātos atvaļinājumus, ir 12 mēneši.

NVA darba devējiem nodrošina:
 • ikmēneša darba algas dotāciju bezdarbniekam 50% apmērā no darba devēja noteiktās mēneša darba algas, ievērojot, ka ikmēneša dotācija nepārsniedz valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru; dotācija ikmēneša algai bezdarbniekam ar invaliditāti ir lielāka - 100% līdz 200% apmērā no minimālās darba algas;
 • ikmēneša darba algas dotāciju bezdarbnieku ar invaliditāti darba vadītājiem;
 • vienreizēju dotāciju (līdz 500 Ls) bezdarbnieku ar invaliditāti darbavietu pielāgošanai atbilstoši ergoterapeita noradījumiem;
 • izmaksas par asistentu pakalpojumiem pasākumā iesaistītajiem bezdarbniekiem ar invaliditāti;
 • izdevumu apmaksu par veselības pārbaužu veikšanu katram bezdarbniekam ar invaliditāti;
 • izdevumu segšanu par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām darba devējiem, kas ir biedrības un nodibinājumi ar mērķi sniegt atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti un var nodrošināt, ka pasākumā iesaistītā bezdarbnieka pienākumos ietilpst atbalsta sniegšana cilvēkiem ar invaliditāti.

Nepieciešamības gadījumos bezdarbnieki ar invaliditāti var saņemt arī ergoterapeita, surdotulka un asistenta pakalpojumus.

ESF projektu „Pasākumi noteiktām personu grupām” (Nr.1DP/1.4.1.1.2/08/IPIA/NVA/001) NVA īsteno kopš 2008.gada septembra, lai veicinātu mērķa grupu bezdarbnieku iekļaušanos sabiedrībā, konkurētspēju un iekārtošanos pastāvīgā darbā. Projekts tiks īstenots visos Latvijas reģionos līdz 2013.gada 31.decembim. Līdz 2012.gada 1.janvārim jau ir izveidotas vairāk nekā 2 500 valsts līdzfinansētās darba vietas. 2012.gadā plānots izveidot vairāk nekā 600 jaunas valsts līdzfinansētās darba vietas.

Detalizētāka informācija par pasākumu, kā arī saraksts ar profesijām, kurās bezdarbnieki izteikuši vēlmi strādāt, pieejams NVA filiālēs un NVA mājaslapas (www.nva.gov.lv) sadaļā "Darba devējiem” - „Pasākumi noteiktām personu grupām”.

Sagatavoja:
Informācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa

Tālr. 67021744; 67021808
Aplūkot e-pastu

Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv