APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA organizētajā jauniešu brīvprātīgajā darbā iesaistās 500 jaunieši

 
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajā pasākumā „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam” iesaistīti jau 500 jaunieši bezdarbnieki vecumā no 18-24 gadiem. Arī pašreiz NVA aicina gan jauniešus bezdarbniekus, gan biedrības un nodibinājumus atbalstīt brīvprātīgā darba ideju Latvijā un aktīvi iesaistīties šajā pasākumā.

NVA organizētajai brīvprātīgā darba idejai ir atsaukušās gan sabiedrībā pazīstamas, gan mazāk zināmas biedrības un nodibinājumi. Piemēram, biedrība IMKA, Latvijas Sarkanais krusts, Invalīdu biedrības ar teritoriālām struktūrvienībām. Novados aktīvi darbojās dažādas jauniešu biedrības – „Ašo kompānija”, „Rīts”, Bērnu un jauniešu hokeja atbalsta biedrība, vecāku, ģimeņu, sporta atbalsta biedrības.

Savukārt jaunieši bezdarbnieki pašreiz darbojas projektu vadīšanā, IT jomā, administratīvajā darbā. Pieprasīti ir pulciņu vadītāji un jaunatnes lietu speciālisti, aprūpētāji un sociālā darba organizētāji, pasākumu organizētāji. Tāpat biedrības un nodibinājumi ir pieteikuši sporta pasākumu organizētāja, daiļdārznieka, virtuves strādnieka, mākslinieka u.c. brīvprātīgā darba vietas.

NVA direktore Baiba Paševica: „Brīvprātīgais darbs ikvienam tā veicējam sniedz iespējas būt sabiedriski aktīvam, līdzdarboties dažādos sabiedriska labuma projektos, parādīt savus talantus un prasmes, un, protams, īstenot savas idejas. Brīvprātīgā darba ietvaros mūsu klienti – bez darba palikušie jaunieši - aktīvi darbojas dažādās nozarēs: gan sociālajā aprūpē, gan kultūras un izglītības jomā, vai, piemēram, palīdz mazākiem bērniem ar sporta inventāriem nokļūt uz sporta nodarbībām. Tādejādi jauniešiem ir plašas iespējas iesaistīties kā intelektuālos darbos, tā arī strādāt vienkāršās profesijās un veikt sociāli atbildīgu darbu savā pilsētā vai novadā.”

Pasākumu „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam” NVA īsteno kopš šī gada augusta. Tajā tiek iesaistīti bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem un pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu bezdarbnieku bezatlīdzības darbību sabiedrības labā, piedaloties brīvprātīgajā darbā biedrībās vai nodibinājumos. NVA aicina jebkuru Latvijā reģistrētu biedrību vai nodibinājumu, kas veic sociāli nozīmīgu darbību, veidot brīvprātīgā darbavietas jauniešiem bezdarbniekiem.

Jauniešu brīvprātīgā darba vietas jāpiesaka tajā NVA filiālē, kuras teritorijā biedrība vai nodibinājums darbojas. Viena brīvprātīgā darba veicēja nodarbinātības ilgums – no viena līdz 6 mēnešiem.

Lai arī brīvprātīgā darba veicēji visbiežāk nesaņem atalgojumu naudas izteiksmē, bet gan gandarījumu un prieku par savu paveikto darbu, NVA nodrošina zināmu atbalstu - jaunietis bezdarbnieks par brīvprātīgo darbu ik mēnesi saņem 40 latus. Savukārt tiem pasākuma dalībniekiem, kuriem ir noteikta invaliditāte - tie būs 60 lati. Jaunieši bezdarbnieki pasākuma laikā ir apdrošināti pret nelaimes gadījumiem.

Šogad NVA plāno iesaistīt pasākumā kopumā 1300 jauniešus bezdarbniekus.

Detalizētāka informācija par pasākumu, kā arī saistošie dokumenti atrodami NVA mājas lapas (www.nva.gov.lv) sadaļā "Bezdarbniekiem" un "Darba devējiem" --> „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”.

Papildinformācija:
Ingrīda Orlova

Nodarbinātības pasākumu nodaļas eksperte
Tālr.: 67021824
Aplūkot e-pastu


Sagatavoja:
Iveta Kancēna

Informācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas vadītāja
Tālr.: 67021808
Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv