APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA Tukuma un Liepājas filiālēs varēs pieteikties arī bezdarbnieka pabalstam

 
Sākot ar 26. janvāri, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) NVA Liepājas un Tukuma filiālēs īsteno pilotprojektu, kas bezdarbniekiem, kuri darba gaitas uzsākuši pēc 1996.gada (ieskaitot) un nav strādājuši ārvalstīs, ļaus arī bezdarbnieka pabalsta saņemšanai pieteikties minētajās NVA filiālēs. Kā zināms, bezdarbnieka statusu piešķir NVA, savukārt bezdarbnieka pabalstu piešķir un izmaksā VSAA.

Ja bezdarbnieks ar darba stāžu no 1996. gada ieradīsies NVA Liepājas vai Tukuma filiālē, lai pieteiktos bezdarbnieka statusam, viņš turpat varēs aizpildīt arī iesniegumu bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai, norādot bankas kontu, uz kuru pabalsts jāpārskaita. Līdz ar to daļai klientu, saņemot bezdarbnieka statusu, nebūs jādodas uz VSAA, lai atsevišķi kārtotu pabalsta saņemšanas formalitātes.

Tomēr tiem bezdarbniekiem, kuru darba stāžs ir līdz 1996. gadam, iesniegums pabalsta pieprasīšanai būs tāpat kā līdz šim jāiesniedz VSAA, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un darba stāžu līdz 1995.gadam apstiprinošus dokumentus un to kopijas (darba grāmatiņa, darba izziņas, darba līgumi u.c.).

NVA direktore B.Paševica: „Mūsu galvenais uzdevums – palīdzēt cilvēkiem, kas zaudējuši darbu un kuriem šobrīd nav viegli. Tāpēc radās iecere par iespēju bezdarbnieka pabalstam pieteikties NVA filiālēs. Cilvēkiem tiks ietaupīts laiks, kā arī izdevumi transportam. Tukums un Liepāja – tas ir sākums, labas un vajadzīgas ieceres izmēģinājums. Bet nākotnē, kad tiks izanalizēti pilotprojektā uzrādītie plusi un mīnusi, iespēju pieteikties bezdarbnieka pabalstam piedāvāsim arī visās citās NVA filiālēs un sektoros.”

VSAA direktore I.Šmitiņa: ”VSAA ar šīm izmaiņām vēlas ne tikai atvieglot pabalsta saņemšanas iespējas bezdarbniekiem, bet arī mazināt rindas, lai lielā bezdarbnieka pabalstu pieprasītāju pieplūduma dēļ netiktu apgrūtināta pakalpojumu saņemšana arī citu VSAA pakalpojumu pieprasītājiem.”

Dodoties uz NVA filiāli Liepājā un Tukumā, bezdarbniekiem jāņem līdz:
  • pase,
  • nodokļu grāmatiņa,
  • sava bankas konta rekvizīti.

VSAA tālrunis uzziņām: 80001015
VSAA mājas lapa: www.vsaa.lv


Informāciju sagatavoja:
NVA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.67021744; 67021808
Aplūkot e-pastu


VSAA Sabiedrisko attiecību daļa

Tālr. 67013616; 29286136
Aplūkot e-pastu< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv