APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumā „Darba izmēģinājumi” strādā 309 bezdarbnieki

 
No šā gada 1. maija Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsāka īstenot aktīvās nodarbinātības pasākumu bezdarbniekiem „Darba izmēģinājumi” un šo divu mēnešu laikā savas profesionālās intereses un darba iemaņas pie dažādiem darba devējiem visā Latvijā izmēģina 309 bezdarbnieki. Visaktīvāk NVA pasākumā iesaistījušies tieši Latgales reģiona iedzīvotāji.

Tā ar NVA Rēzeknes filiāles atbalstu savas prasmes un dotības pie darba devējiem izmēģina 55 bezdarbnieki, Daugavpilī -29, bet Preiļos 21 bezdarbnieks.

Kurzemes reģionā „darba izmēģinājumos” savas prasme pie darba devēja pārbauda 85 bezdarbnieki, Vidzemē - 58, Zemgalē – 29, bet Rīgas reģionā 21 bezdarbnieks.

Arī no darba devēju puses, piesakoties pasākumam „Darba izmēģinājumi”, vislielākā aktivitāte vērojama Latgales pusē. NVA Krāslavas filiālē 27 darba devēji pieteica 122 darba vietas, Rēzeknes filiālē saņemti 26 darba devēju pieteikumi, kas iecerējuši nodrošināt 73 darba vieta.
Vismazākā aktivitāte bija Bauskas, Ogres filiālē – pieteikumu dalībai pasākumā pieteica tikai 3 darba devēji.

Kā jau NVA iepriekš rakstīja, NVA nodarbinātības pasākumam „Darba izmēģinājumi” īstenošanai pavisam pieteicās 268 darba devēji visā Latvijā. Ņemot vērā, ka „Darba izmēģinājumos” bezdarbnieki varēs izmēģināt savas prasmes un iemaņas visa gada garumā, darba devējs slēdz darba līgumu ar Nodarbinātības valsts aģentūras norīkotu bezdarbnieku jau uz konkrētu norīkojumā norādīto laiku. Attiecīgi uz šo brīdi darba devēji darba izmēģinājumos „pielīguši” 309 bezdarbniekus, bet gada laikā NVA nodarbinātības pasākumā plānots iesaistīt 574 bezdarbniekus.

Jāuzsver, ka pasākuma ietvaros bezdarbniekam ir iespēja praktiski noteikt savu profesionālo piemērotību, strādājot pie viena vai vairākiem darba devējiem vienā, divās vai trijās profesijās – katrā ne mazāk kā vienu mēnesi. Tādejādi bezdarbnieks praktiskā veidā var noteikt savu profesionālo piemērotību un izvēlēties apgūšanai sev visvairāk piemēroto profesiju, kā arī iegūt nepieciešamās prasmes un iemaņas, lai iekārtotos patstāvīgā darbā.

Pirms pasākuma uzsākšanas NVA veica aptauju bezdarbnieku vidū par vēlamākajām profesijām, kurās bezdarbnieks gribēja noteikt savu piemērotību un iegūt nepieciešamās iemaņas. Tā bezdarbnieku profesiju „topā” bija palīgstrādnieks (3515), mazumtirdzniecības veikala pārdevējs (2892), apkopējs (1829), auto vadītājs (1028), grāmatvedis (781), celtnieks (741), pavārs (706), administrators (682). Vismazāk bezdarbnieki vēlējās savas darba prasmes izmēģināt, strādājot par kurinātāju (10), slaucēju (8), jurista palīgu (3), kasieri (3), konditora palīgu un maiznieku (3), pasta šķirotāju (3), bibliotekāru (2) un klientu konsultantu (1).


Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021744, Mob: 29466959
Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv