APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA un VDI paraksta sadarbības līgumu

 
Lai liegtu negodprātīgām personām iespēju, maldinot valsti, nelegāli strādāt un vienlaicīgi reģistrēties bezdarbnieku uzskaitē un saņemt valsts garantētos sociālos pabalstus, šodien, 2007.g. 29. maijā, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktors Ringolds Beinarovičs un Valsts darba inspekcijas (VDI) direktore Rita Elce parakstīja sadarbības līgumu , kas nosaka abu institūciju sadarbību informācijas sniegšanā par personu nelegālo nodarbināšanu un par NVA pasākumos iesaistīto darba devēju pārbaudes rezultātiem.

Saskaņā ar līguma nosacījumiem, VDI katru mēnesi informēs NVA par personām (ja tādas ir), kuras tiek nodarbinātas bez rakstveida darba līgumu noslēgšanas. Pēc NVA lūguma VDI iepazīstinās ar dokumentiem, kas apliecina vai neapliecina NVA interesējošo personu nelegālo nodarbināšanu. VDI pēc NVA lūguma nodrošinās arī sava pārstāvja piedalīšanos NVA aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenošanā iesaistīto darba devēju pārbaudēs. Savukārt, NVA informēs VDI par gadījumiem, kad NVA rīcībā nonāk informācija par personu nodarbināšanu bez rakstveida darba līguma noslēgšanas vai par citiem darba tiesisko attiecību vai darba aizsardzības normatīvo aktu pārkāpumiem.

NVA var pieprasīt no VDI papildus informāciju par tām personām, kuras ir iekļautas sarakstā kā personas, kuras tiek nodarbinātas bez rakstveida darba līguma noslēgšanas un vienlaicīgi reģistrējušies bezdarbnieka vai darba meklētāja statusā. Iegūtā informācija tiks izmantota tikai katras institūcijas kompetences un normatīvo aktu ietvaros. Informācija netiks izpausta un nodota trešajām personām. Datu apstrāde un izmantošana tiks veikta atbilstoši Fizisko personu datu aizsardzības likuma un citu Latvijas Republikā spēkā esošo normatīvo aktu prasībām.

Kā liecina VDI statistika 2007.gada pirmajos četros mēnešos, apsekojot 1285 uzņēmumus, atklāti 1163 nelegāli nodarbinātie. Šajā laika periodā visvairāk bez darba līgumiem nodarbināto tika atklāti Rīgā, Rīgas rajonā un Jūrmalā – 501. Latgalē tika konstatēti 152 nelegāli strādājošie, Zemgalē – 140, Kurzemē – 139, Ziemeļvidzemē – 81, Austrumvidzemē – 80 un Dienvidu reģionā (Ogres, Aizkraukles un Jēkabpils rajonos) – 70 nelegāli strādājošie.

Lai veicinātu iespējamās informācijas saņemšanu par nelegālo nodarbinātību, Valsts darba inspekcija aicina iedzīvotājus aktīvi izmantot anonīmo uzticības tālruni 7312176.


Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska
NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Aplūkot e-pastu

Tālr.: 67021744, 26114728

Dace Avena
Valsts darba inspekcijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 67021735
Aplūkot e-pastu

www.vdi.gov.lv

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv