APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Katram bezdarbniekam būs savs individuālais darba meklēšanas plāns

 
Lai motivētu bezdarbniekus mērķtiecīgāk un lietderīgāk izmantot Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pakalpojumus un aktīvāk meklēt darbu, sākot ar 2007.gada 1.jūliju, būtiski mainīsies līdzšinējās NVA sadarbības formas ar bezdarbnieku un darba meklētāju.

Pēc tam, kad bezdarbnieks vai darba meklētājs būs iepazinies ar NVA direktora Ringolda Beinaroviča parakstītu vēstuli, kurā ir aicinājums ikvienam nopietni izvērtēt savas iespējas atgriezties darba tirgū patstāvīgi vai arī ar NVA palīdzību, bezdarbniekam vai darba meklētājam būs jāaizpilda un jāparaksta apliecinājums par konkrētu NVA pakalpojumu nepieciešamību, kas palīdzētu veiksmīgāk atrast darbu.

Kopīgi ar NVA filiāles nodarbinātības aģentu bezdarbnieks vai darba meklētājs izstrādās „Individuālo darba meklēšanas plānu” un vienosies par veicamajiem uzdevumiem, kas varētu aktivizēt darbā iekārtošanos.

Arī gadījumā, ja bezdarbnieks, izvērtējot savas iespējas, nolems darbu meklēt patstāvīgi, individuālajā darba meklēšanas plānā būs jāatzīmē reģistrēšanās iemesls NVA. Bez tam NVA filiālē būs jāuzrāda apmeklēto darba devēju saraksts un darba devēju paraksti atteikuma gadījumā, vai jānorāda citādā veidā uzrunātie darba devēji, kas nav varējuši piedāvāt piemērotu darba vietu.

Sākot ar 2007.gada 1.jūliju, NVA klientam, nepildot individuālajā darba meklēšanas plānā noteikto, bezdarbnieka statuss tiks zaudēts. Atgādinām, ka normatīvie akti nosaka bezdarbnieka statusa noņemšanu gadījumā, ja bezdarbnieks divas reizes ir atteicies no piemērota darba piedāvājuma.

Individuālā darba meklēšanas plāns veiksmīgi darbojas gandrīz visās Eiropas Savienības valstīs, un Latvijā adaptētais tika izstrādāts, ņemot vērā Vācijas, Zviedrijas, kā arī pašmāju speciālistu pieredzi. Ar 1.janvāri individuālais darba meklēšanas plāns pilotprojekta veidā darbojas jau daudzās NVA filiālēs.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Aplūkot e-pastu

Tālr.: 67021744, 26114728

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv