APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Par darbiekārtošanas pakalpojumiem maksās darba devējs, nevis klients

 
2006.gada 31.oktobrī notika Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un Labklājības ministrijas (LM) organizēta komersantu - darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju sanāksme, kuras mērķis bija informēt komersantus par 2005.gada 5.jūlija Ministru kabineta noteikumu Nr.491 „Komersantu – darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju licencēšanas un uzraudzības kārtība” grozījumu projektu.

Sanāksmē piedalījās 37 komersantu - darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju pārstāvji, kā arī četri pārstāvji no Baltic Educational Travel and Work Association /BETWA/.

Grozījumi paredz, ka maksa par darbiekārtošanas pakalpojumiem turpmāk būs jāņem no darba devēja, nevis klienta. Tātad komersants no klienta varēs ņemt tikai reģistrācijas maksu par darbiekārtošanas pakalpojumu saņemšanai nepieciešamajiem izdevumiem. Tie ir izdevumi, kas saistīti ar klienta iekārtošanai darbā vajadzīgo dokumentu sagatavošanu un noformēšanu, transporta, veselības apdrošināšanas un citi līdzvērtīgi maksājumi. Reģistrācijas maksai jābūt samērīgai un atbilstošai katra iepriekš minētā pakalpojuma kvalitātei.

Sanāksmē NVA un LM pārstāvji atbildēja uz komersantu neskaidrajiem jautājumiem un klātesošie diskutēja par grozījumu projektu. Sanāksmes noslēgumā vēl netika noteikts precīzs grozījumu spēkā stāšanās laiks, tomēr plānots, ka tie stāsies spēkā ar 2007.gada 1.martu. NVA direktors Ringolds Beinarovičs ieteica komersantiem - darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzējiem jau laicīgi pirms grozījumu stāšanās spēkā iesniegt NVA labotus parauglīgumus, kuros nav paredzēta maksa par darbiekārtošanas pakalpojumiem. Līguma un cenrāža paraugus no 2006.gada 1.decembra varēs apskatīt NVA mājas lapā.


Iveta Daine, NVA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 7021744; 29466755
E-pasts:
Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv