APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Skolēni “Ēnu dienā” iepazina Nodarbinātības valsts aģentūras darbu

 

12. februārī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) iesaistījās gadskārtējā “Ēnu dienā”. Dienas ieskaņā NVA direktore Evita Simsone kopā ar savām "ēnām" Emīliju un Esteri devās uz TV3, kur piedalījās raidījumā "900 sekundes". "Ēnas" vēroja, kā notiek amatpersonu intervijas tiešraidē un redzēja TV "aizkulises”.

 


 

NVA Saldus filiāles vadītāja Inta Briede savām "ēnām" Samantai un Martai pastāstīja par NVA sniegtajiem pakalpojumiem un iepazīstināja skolnieces arī ar karjeras konsultantu darba ikdienu.


Vairākās citās NVA filiāles "ēnas" sekoja karjeras konsultantiem, iepazīstot gan šīs profesijas pārstāvju ikdienas pienākumus un darba metodes, gan arī izzinot savas nākotnes karjeras un izglītības iespējas.


NVA Ludzas filiālē devītklasnieki Imants un Guntars iepazina karjeras konsultantes Svetlanas Kračus darbu. "Ēnām" bija iespēja iemācīties veidot CV un motivācijas vēstuli, kā arī izspēlēt darba intervijas norisi. Tāpat skolēni uzzināja, kādas būs pieprasītākās un perspektīvākās profesijas un prasmes darba tirgū.

 


NVA Daugavpils filiālē vidusskolēni Nadežda un Ādams piedalījās gan grupas karjeras konsultācijā, gan individuālajā karjeras konsultācijā, iepazinās ar karjeras konsultanta profesiju un darba iespējām. "Ēnām" bija iespēja izpildīt karjeras testus un pārrunāt ar karjeras konsultanti savus nākotnes plānus. "Jaunieši bija zinoši, uzņēmīgi un mērķtiecīgi!" atzīst "ēnu devēja" karjeras konsultante Ināra Puļaho.

 


Bet NVA Preiļu filiālē piektās klases skolniece Jūlija iepazina karjeras konsultantes Ingas Aleksejevas darba ikdienu, kura meitenei sniedza noderīgus padomus nākotnes karjeras veidošanai, palīdzēja noskaidrot viņas interesēm atbilstošākās profesijas, pastāstīja, kur meklēt vairāk informācijas par tām un izglītības iespējām, kā arī sniedza ieskatu, kādas profesijas šobrīd ir pieprasītas, un būs perspektīvas nākotnē. Kā atzina “ēnas devēja” Jūlija ir apzinīga un mērķtiecīga personība, kas izrāda iniciatīvu un ir orientēta uz nākotni.

 

 


Ēnu diena ir starptautiska Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem. Ēnu dienā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis - iepazīstinot skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru specifiku un prasībām, palīdzēt jauniešiem izvēlēties nākotnes profesiju un sagatavoties darba tirgum.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv