APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Veicināt uz ārvalstīm aizbraukušo Latvijas valstspiederīgo atgriešanos Latvijas darba tirgū

 

Pirms gada darba devējs un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) sadarbības partneris“ Tele2” kopā ar citiem uzņēmumiem Latvijā uzsāka sociālo kustību “Latvija strādā”, kuras mērķis - veicināt ārzemēs strādājošo vai izglītību iegūstošo Latvijas valstspiederīgo atgriešanos Latvijas darba tirgū, aicinot darba devējus iesaistīt darbā savos uzņēmumos darbiniekus no aizbraukušo vidus un piedāvājot dalīties savā pieredzē un zināšanās darbaspēka piesaistē. 15.maijā kustībai "Latvija strādā" apritēja gads, svinīgajā pasākumā par godu šim notikumam piedalījās NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne.

 


 

Veicināt uz ārvalstīm aizbraukušo Latvijas valstspiederīgo atgriešanos Latvijas darba tirgū, ir arī viens no svarīgākajiem NVA darbības mērķiem. Jau 18.maijā NVA direktore Evita Simsone un direktora vietniece Kristīne Stašāne Londonā piedalīsies Latviešu uzņēmēju biznesa kluba (UK Latvian Business Network) pasākumā, kur Latvijas valstspiederīgos Lielbritānijā informēs par darba tirgus aktualitātēm Latvijā, NVA un EURES atbalstu un pakalpojumiem, diskutēs par latviešu uzņēmēju un profesionāļu lomu remigrācijas iniciatīvu īstenošanā un sadarbības platformas attīstīšanā.


Ar latviešu kopienas organizācijām un mūsu valsts vēstniecībām ārvalstīs NVA sadarbojas regulāri, rīkojot dažādus pasākumus, tostarp NVA vadītāju un EURES konsultantu tikšanos ar Latvijas diasporas pārstāvjiem ārvalstīs, Latvijas valstspiederīgos, kuri apsver domu tuvākā vai tālākā nākotnē atgriezties Latvijā, informējot par situāciju Latvijas darba tirgū, NVA atbalstu, NVA CV un vakanču portāla iespējām darba meklēšanā Latvijā u.c.

Ir izveidoti un ārvalstīs tiek izplatīti NVA EURES informatīvie materiāli latviešu valodā “Strādāji ārvalstīs un plāno atgriezties Latvijā?”, kā arī buklets angļu valodā ”Living and working in Latvia” par dzīves un darba apstākļiem Latvijā tiem darba meklētājiem, kuri nepārvalda latviešu valodu, tie ir, piemēram, Latvijas valstspiederīgo laulātie ārvalstnieki vai ārvalstīs izaugušie un tur izglītību ieguvušie Latvijas valstspiederīgo bērni. Informatīvie materiāli pieejami gan digitālā, gan drukātā formā.

NVA speciālisti, tostarp EURES tīkla ietvaros, diasporas pārstāvjiem un darba meklētājiem sniedz konsultācijas par darba tirgu, dzīves apstākļiem un nodarbinātības iespējām Latvijā. NVA tīmekļvietnes EURES lapā regulāri tiek aktualizēta informācija sadaļā ”Dzīvošana un darbs Latvijā”. Savukārt NVA filiāļu mājaslapās ir atrodama sadaļa “Darba un sadzīves apstākļi”, kurā var iegūt informāciju par darba un izglītības iespējām, algām, pašvaldību pakalpojumiem attiecīgās NVA filiāles teritorijā esošajos novados. Latvijai piederīgo kopienu pārstāvjiem ir iespēja attālināti izmantot arī vairākus NVA pakalpojumus tiešsaistē.

NVA tīmekļvietnē ir izveidota sadaļa ”Ja vēlies atgriezties Latvijā”, kurā tiek piedāvāta informācija par NVA un EURES atbalstu remigrācijas jautājumos, NVA EURES konsultantu darba laikiem un kontaktiem, NVA e-pakalpojumiem, NVA reģistrētajām vakancēm, NVA CV un vakanču portāla iespējām, šeit ir atrodami bukleti un informatīvie materiāli, tostarp par valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem un pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, noskatāma video instrukcija “Kā pieteikties vakancei NVA CV un vakanču portālā”, izlasāmas atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem EURES konsultantiem, ievietotas saites uz citu noderīgu Latvijas institūciju un organizāciju tīmekļvietnēm.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv