APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA “Karjeras dienas darba meklētājiem” šogad guvušas vēl lielāku atsaucību

 

No 8. līdz 12.aprīlim Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs visā Latvijā jau otro gadu norisinājās akcija “Karjeras dienas darba meklētājiem”. Akcijas laikā ikviens iedzīvotājs, kurš meklē darbu vai domā par darba maiņu, varēja saņemt atbalstu darba meklēšanā un karjeras veidošanā.

 

 

Akcijas laikā visās NVA filiālēs darba meklētājiem tika piedāvātas šādas aktivitātes:

 

  • "Darba iespējas mūsu reģionā" - tikšanās ar reģiona darba devējiem;
  • "Darba interviju simulācijas" - sagatavošanās darba pārrunām (individuālās un grupu nodarbības);
  • "Izveido savu darbavietu pats!" – iespēja uzzināt par uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām un pieejamo atbalstu.


Kopumā šogad akcijā piedalījās vairāk nekā 4 tūkstoši darba meklētāju, salīdzinot ar 3,5 tūkstošiem pērn. “Karjeras dienas” izpelnījušās atzinību gan no darba meklētājiem, gan no darba devējiem, kas tajās piedalījās.

 


Teju trīs tūkstoši darba meklētāju izmantoja iespēju saņemt informāciju par situāciju vietējā darba tirgū un sastapt potenciālos darba devējus. Uzņēmēji interesentiem sniedza prezentācijas par darba vidi savā uzņēmumā un pieejamajām vakancēm. Daži darba devēji aicināja potenciālos darbiniekus apmeklēt uzņēmumu un iepazīt darba apstākļus klātienē.

 

 


Karjeras dienu ietvaros Jūrmalas, Preiļu un Valmieras filiālēs norisinājās arī NVA Vakanču gadatirgi, kas piesaistīja plašu darba devēju un darba meklētāju uzmanību. Augsta darba devēju un darba meklētāju aktivitāte bija vērojama Latgalē – visvairāk vakanču tika piedāvāts Preiļu filiālē, kur darba meklētāji varēja pieteikties 694 brīvajām darbavietām gan Latgalē, gan citos reģionos. Kopumā akcijas laikā darba meklētājiem tika piedāvāts apmēram pusotrs tūkstotis vakanču 133 uzņēmumos. Lielākais darbaspēka pieprasījums bijis aizsardzības, metālapstrādes, būvniecības, klientu apkalpošanas, medicīnas un sociālās aprūpes nozarēs.

 

 


Gandrīz tūkstoš interesentu izmantoja iespēju sagatavoties darba intervijām grupu un individuālajos treniņos. Profesionālu karjeras konsultantu vadībā tika izspēlēti dažādi iespējamie darba interviju scenāriji, dalībniekiem iejūtoties gan darba meklētāju, gan darba devēju lomās. Tika analizētas sarežģītas situācijas un kļūdas, kuras darba meklētāji visbiežāk pieļauj darba pārrunās un pieteikuma dokumentu sagatavošanā. Redzot sevi no malas, dalībnieki gan labāk apzinājās savas stiprās puses, gan ieguva informāciju, kādas prasmes ir jāpilnveido.

 

 


Savukārt pasākumā "Izveido savu darbavietu pats!" topošos uzņēmējus ar pieejamo atbalstu biznesa uzsākšanai iepazīstināja NVA un 63 biznesa atbalsta organizācijas, tostarp Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), pašvaldības biznesa inkubatoru, valsts akcijas sabiedrības “Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” pārstāvji. Aktivitātē piedalījās 552 interesenti, kuriem tika piedāvāta arī iespēja noskaidrot interesējošos jautājumus un piedalīties karjeras konsultācijās, lai noskaidrotu sev piemērotāko darbības veidu – darba ņēmējs, pašnodarbinātais vai darba devējs.

 


Vairākās filiālēs pasākuma dalībniekiem tika piedāvāta arī iespēja ieklausīties veiksmīgas pieredzes stāstos un saņemt vērtīgus padomus no strādājošiem uzņēmējiem - kā uzsākt uzņēmējdarbību, kur vērsties pēc atbalsta uzņēmuma dibināšanai, kā rīkoties sarežģītajās situācijās. Piemēram Jelgavas filiālē pieredzē dalījās SIA “Positive Foods” īpašniece, kura darbojas pārtikas nozarē, ražojot saldumus un uzkodas no dabiskām izejvielām; Limbažu filiālē pasākumā piedalījās biznesa plāna par saldējuma ražošanu un realizāciju autore, kura pastāstīja par savām veiksmēm un grūtībām biznesa plāna sagatavošanā un īstenošanā; Liepājas filiālē par savu veiksmīgi uzsākto biznesu stāstīja fotogrāfe, kura piedalījās NVA pasākumā komercdarbības uzsākšanai.


NVA filiāļu darbinieki stāsta, ka interese par biznesa ideju īstenošanu ir liela un pasākuma dalībnieki bijuši ļoti mērķtiecīgi un motivēti uzsākt savu uzņēmējdarbību. Aktivitātes dalībnieki novērtējuši sniegto informāciju lietderību un vairāki atzinuši, ka pasākums noticis īstajā brīdī, jo daudziem jau bija savas biznesa idejas un tika meklētas iespējas tās realizēt.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv