APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

9.maijs - Eiropas diena

 


1950.gada 9.maijā Francijas ārlietu ministrs Robērs Šumans ierosināja ieviest Eiropā jaunu starpvalstu sadarbības veidu, kas padarītu neiespējamu karu starp Eiropas valstīm, un jau gadu vēlāk Beļģija, Francija, Itālija, Luksemburga, Nīderlande un Vācija Parīzē parakstīja līgumu par Eiropas ogļu un tērauda apvienības izveidi, kas tiek uzskatīta par Eiropas Savienības (ES) sākumu. 1985.gadā ES valstu un valdību vadītāju augstākā līmeņa sanāksmē Milānā tika nolemts 9.maiju noteikt kā Eiropas dienu. Ik gadu maijā visā Eiropā tiek rīkoti dažādi pasākumi, kuros valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas, ES institūcijas un ES valstu vēstniecības informē par ES aktualitātēm, sasniegumiem un iespējām.


Latvijai šī gada Eiropas diena ir īpaša, jo 1.maijā ir apritējuši 15 gadi kopš mūsu valsts ir kļuvusi par Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti. Šogad, atzīmējot Eiropas dienu, valsts pārvaldes iestādēs no 8. līdz 10. maijam notiks Atvērto durvju dienas, piedāvājot jauniešiem iespēju iegūt praktisku priekšstatu par valsts pārvaldes institūciju darbību un uzzināt, ko mūsu valsts ir ieguvusi, 15 gadus esot ES dalībvalsts. Plašāka informācija par valsts pārvaldes iestāžu norisēm pieejama pasākuma tīmekļvietnē atvertodurvjudiena.lv

Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija kļuva arī par Eiropas valstu nodarbinātības dienestu un to partneru tīkla EURES dalībnieci. Latviju EURES tīklā pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA). Atvērto durvju dienu akcijas laikā, 9. un 10. maijā, visās NVA filiālēs tiks rādītas īsfilmas par NVA un EURES darbību un pakalpojumiem, savukārt NVA Daugavpils filiālē 9.maijā plkst.10:00 notiks EURES seminārs par izglītības un karjeras izaugsmes iespējām, kas, mūsu valstij esot Eiropas Savienības sastāvā, jauniešiem ir pieejamas gan Latvijā, gan citviet Eiropā. Semināra dalībnieki varēs uzzināt par aktualitātēm nodarbinātības jomā, iepazīties ar NVA un EURES pakalpojumiem un pasākumiem jauniešiem, kā arī piedalīties diskusijās, tiks sniegtas arī individuālas konsultācijas. Semināra apmeklētājus uzrunās ne vien NVA Daugavpils filiāles karjeras konsultanti un EURES konsultanti, bet arī Daugavpils novada domes attīstības nodaļas un biedrības "Fresh Juice" pārstāvji.

Uzziņa:

  • EURES ir Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkls, kuru koordinē Eiropas Komisija (EK) un pārstāv 32 valstu (visas Eiropas Savienības (ES) valstis, kā arī Norvēģija, Islande, Lihtenšteina un Šveice) nodarbinātības dienesti.
  • EURES misija ir atbalstīt darbaspēka brīvu pārvietošanos Eiropā.
  • EURES tīklā visā Eiropā strādā vairāk nekā 900 EURES konsultanti, kuri ir specializējušies praktiskajos, juridiskajos un administratīvajos jautājumos saistībā ar Eiropas darba mobilitāti starpvalstu un pārrobežu līmenī.
  • Latvijā EURES tīklu pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un tās EURES konsultanti NVA filiālēs Rīgā, Liepājā, Cēsīs, Rēzeknē un Daugavpilī.
  • NVA EURES speciālisti konsultē ārvalstīs strādājošos Latvijas valstspiederīgos, kuri vēlas atgriezties Latvijas darba tirgū, par NVA atbalstu un pakalpojumiem, situāciju darba tirgū, dzīves apstākļiem, nodarbinātības iespējām, kā arī dokumentiem, kas jāsakārto, atgriežoties Latvijā.


Saites:

www.nva.gov.lv/eures - NVA EURES konsultanti
www.eures.europa.eu – EURES – Eiropas darba mobilitātes portāls

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv