APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Ilgstošo bezdarbnieku skaits samazinās

 
ESF projekts „Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem” Nr. 9.1.1.2/15/I/001


Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati liecina, ka būtiski samazinās ilgstošo bezdarbnieku skaits. Kopš NVA īsteno Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu “Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem” šīs mērķa grupas bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 9 tūkstošiem: ja 2016. gada sākumā NVA uzskaitē bija 24 322 ilgstošie bezdarbnieki, tad 2019. gada marta sākumā to skaits ir samazinājies līdz 15 281.

 

ESF projekta “Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem” aktivitātes NVA piedāvā kopš 2016. gada sākuma. Sākot ar 2017. gada vasaru, ilgstošajiem bezdarbniekiem, tostarp ar invaliditāti, ir iespēja iesaistīties arī projekta pasākumā “Motivācijas programma darba meklēšanai un sociāla mentora pakalpojumi”, un 1543 ilgstošie bezdarbnieki jau ir iekārtojušies darbā vai iesaistījušies apmācībās sešu mēnešu laikā pēc šī pasākuma pabeigšanas.

 

„Lai sekmētu konkurētspēju darba tirgū un pastāvīga darba atrašanu, liela nozīme ir individuālajai pieejai katram klientam, izzinot viņa individuālās vajadzības un piedāvājot tieši viņam nepieciešamos NVA pakalpojumus. Sniedzot atbalstu ilgstošajiem bezdarbniekiem, NVA analizē katras personas bezdarba iemeslus un bezdarbu veicinošus faktorus, novērtē profesionālās prasmes un zināšanas, noskaidro ilgstoša bezdarba radītās psiholoģiskās, sociālās un profesionālās sekas, kā arī motivāciju sadarboties ar NVA. Viens no ilgstošā bezdarba iemesliem ir motivācijas trūkums, darba prasmju un zināšanu neatbilstība pieprasījumam mūsdienu darba tirgū. Individuāli pielāgoti atbalsta mehānismi un profesionālu speciālistu iesaiste atbalsta sniegšanā ir auglīgs risinājums, kas mūsu klientiem palīdz pārvarēt ilgstošā bezdarba radītās sekas un atgriezties darba tirgū. Projekta rezultāti liecina, ka motivācijas programma un sociālā mentora pakalpojumi sniedz ļoti nozīmīgu atbalstu ilgstošajiem bezdarbniekiem, motivē un palīdz viņiem atrast piemērotu darbu vai apgūt darba tirgū pieprasītās zināšanas un prasmes,” norāda NVA ESF projekta “Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem” vadītāja Agnese Jēkabsone.

ESF projekts “Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem” NVA piedāvā ne tikai motivācijas programmu un sociālā mentora pakalpojumus, bet arī citus atbalsta pasākumus – profesionālās piemērotības noteikšanu, veselības pārbaudes pie arodslimību ārsta, atbalsta pasākumus personām ar atkarību problēmām un speciālistu konsultācijas. Lai padarītu atbalsta pasākumus pieejamākus, programmas dalībniekiem tiek piedāvāts arī transporta un ēdināšanas pakalpojums, atsevišķos gadījumos – arī izmitināšana. 2019. gadā tiek turpināta arī informatīvā kampaņa “Bezdarbs nav bezdarbība!”, lai uzrunātu ilgstošos bezdarbniekus, kuri bez darba ir 12 mēnešus vai ilgāk, informējot un izglītojot viņus par NVA piedāvātajiem atbalsta pasākumiem.

 

Plašāka informācija ilgstošajiem bezdarbniekiem par atbalsta pasākumiem un pieteikšanās kārtība atrodama NVA tīmekļvietnes www.nva.gov.lv sadaļā “Klientiem”.

 

 

Papildu informācija:
Agnese Jēkabsone
NVA ES fondu projektu departamenta
ESF projekta “Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem” vadītāja
E-pasts:

Aplūkot e-pastu
| Tālr.: 66165010 | www.nva.gov.lv

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv