Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Valsts pārvalde un uzņēmēji tiksies futbola laukumā kopīgā cīņā pret administratīvo slogu

 

 

Ar Latvijas Futbola federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu tiesneša kreklā un Anatoliju Kreipānu pie komentētāja pults trešdien, 6. jūnijā, plkst. 11.00 Rīgas 49. vidusskolas stadionā tiks dots starta signāls valsts pārvaldes iestāžu un uzņēmēju draudzības spēlei futbolā.
“Piespēlē vienreiz, trāpi vienmēr!” Ar šādu devīzi Valsts kanceleja aicina spēlēt futbolu un diskutēt par sloga mazināšanas iespējām iestāžu un uzņēmumu ikdienā.


Administratīvā sloga mazināšana ir ilgtermiņa uzdevums, ar kā palīdzību šogad Valsts kanceleja mēģinās samazināt neefektīvu valsts iestāžu darbu. Nereti valsts pārvaldei nākas uzklausīt pārmetumus, ka iestādes no iedzīvotājiem pieprasa informāciju, kas jau ir to rīcībā. Tāpēc ar kampaņas palīdzību vēlamies apzināt tos gadījumus, kad netiek ievērots princips “iesniedz vienreiz”. Soli pa solim atrisinot šādus gadījumus, valsts pārvalde kļūs pieejamāka uzņēmējiem, ekonomēs iedzīvotāju laiku un attīstīs sistemātisku un pārskatāmu informācijas apstrādi.
Kampaņa kopumā aktualizē sabiedrībai svarīgus jautājumus – kā uzlabot valsts iestāžu sniegto pakalpojumu kvalitāti, padarot tos ērtākus un pieejamākus. Bieži vien iedzīvotāji no sava – klientu – skatpunkta labāk redz, kā attīstīt atsevišķus valsts iestāžu sniegtos pakalpojumus. Tāpēc aicinām ikvienu, kas saskāries ar situāciju, kad valsts iestādē atkal jāiesniedz informācija, ko reiz cilvēks jau ir iesniedzis, ziņot par to kampaņas vietnē www.mazaksslogs.gov.lv.


Savukārt valsts iestāžu darbinieki, kuri ikdienā nodarbojas ar pakalpojumu sniegšanu, ļoti labi pārzina visas šī procesa nianses, sākot no iesnieguma saņemšanas brīža līdz pat pakalpojuma izpildei. Līdz ar to Valsts kanceleja kampaņas laikā uzrunās arī iestādēs strādājošos sniegt priekšlikumus pakalpojumu vienkāršošanai, uzlabošanai vai pilnveidošanai.


“Valsts pārvaldes vērtības ir atvērtība, atklātība un sadarbība, tāpēc esam pārliecināti, ka labākā atslēga administratīvā sloga mazināšanai ir darbošanās roku rokā ar sabiedrību. Iniciatīvas “Mazinām slogu kopā!” ietvaros esam saņēmuši vērtīgus priekšlikumus, un daļa jau īstenota. Mums ir ļoti svarīgs gan iedzīvotāju viedoklis, gan uzņēmēju pieredze, sastopoties ar administratīvo slogu un meklējot tā mazināšanas iespējas iestāžu un uzņēmumu ikdienā,” pauž Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.


Draudzības spēles dalībnieki – Valsts kancelejas, Iekšlietu ministrijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Lauku atbalsta dienesta, Uzņēmumu reģistra, Nodarbinātības valsts aģentūras, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”, SIA “Narvesen Baltija”, SIA “Eco Baltia Vide” pārstāvji – spēlēs jauktās komandās, simbolizējot abpusēju, konstruktīvu sadarbību viena kopīga rezultāta labā.


Kamēr uzņēmēji aicināti savu viedokli paust, piedaloties draudzības spēlē, ikviens iedzīvotājs, kuram ir konstruktīvs priekšlikums, var izmantot vietni www.mazaksslogs.gov.lv, lai piespēlētu savu risinājumu vai informētu par iestādēm, kuru sniegtajos pakalpojumos nepieciešami uzlabojumi.


Informāciju sagatavoja Valsts kancelejas Komunikācijas departaments

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv