Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA informē Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisiju par šogad plānotajiem nodarbinātības pasākumiem

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone un direktora vietniece Kristīne Stašāne piedalījās Latvijas Republikas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēdē, kurā informēja par NVA šogad plānotajiem nodarbinātības pasākumiem. Sēdē piedalījās arī Labklājības ministrijas un Ekonomikas ministrijas pārstāvji.

NVA 2018.gada prioritātes ir sadarbība ar darba devējiem, īstenoto Eiropas Sociālā fonda projektu un nodarbinātības pasākumu saturiskā pilnveidošana un uzraudzība, personu ar invaliditāti nodarbinātības veicināšana, elektronisko pakalpojumu pilnveide un reemigrācijas atbalsts. Mērķa grupas, kurām NVA 2018.gadā plāno sniegt aktīvāku individuālo atbalstu ir ilgstošie bezdarbnieki, personas ar invaliditāti, bezdarbnieki un darba ņēmēji vecumā virs 50 gadiem un bezdarbnieki ar zemu izglītības līmeni.

Šī gada sākumā NVA uzskaitē bija 18 136 ilgstošie bezdarbnieki jeb 28% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita, 8 234 bezdarbnieki ar invaliditāti (13%), 24 404 bezdarbnieki vecumā virs 50 gadiem (39%) un 28 593 bezdarbnieki ar salīdzinoši zemu izglītības līmeni (45%), kuri ieguvuši tikai vispārējo vidējo izglītību, pamatizglītību vai kuriem nav pat pamatizglītības. Šī gada sākumā NVA bija reģistrēti 22 879 bezdarbnieki ar profesionālo izglītību (36%) un 11 634 ar augstāko izglītību (18%). Vecumā no 15 līdz 29 gadiem NVA uzskaitē ir 11 238 bezdarbnieki jeb 18% no bezdarbnieku kopskaita. 2017.gadā visās mērķa grupās bezdarbnieku skaits ir samazinājies.

Aizvadītajā gadā pastāvīgā darbā iekārtojušies 67 085 bezdarbnieki, no kuriem 20 722 bezdarbnieki bija iekārtojušies darbā pēc dalības kādā no NVA īstenotajiem pasākumiem. Šogad NVA plāno Konkurētspējas paaugstināšanas pasākumos iesaistīt 35 tūkstošus bezdarbnieku un NVA reģistrēto darba meklētāju, profesionālās un neformālās izglītības programmu apguvē - 17 962, aktīvajos nodarbinātības pasākumos – 13 653 bezdarbnieku. Karjeras konsultācijas šogad varēs saņemt 88 635 NVA klienti, bet piedalīties atbalsta aktivitātēs – 16 619.

NVA ir izstrādājusi un šogad īstenos vairākus jaunus pasākumus. Lai sekmētu personu ar invaliditāti darba attiecību uzsākšanu un iekārtošanos pastāvīgā darbā, nodrošinot vienlīdzīgas darba vides izveidi visiem darbiniekiem, tiks īstenots pasākums «Personu ar invaliditāti atbalsts darba vidē». Šajā pasākumā varēs piedalīties NVA reģistrētie bezdarbnieki ar invaliditāti, kuri plāno uzsākt vai pēdējā mēneša laikā ir uzsākuši darba attiecības. Cilvēkiem ar invaliditāti būs pieejami surdotulka un ergoterapeita pakalpojumi, atbalsta personas palīdzība darbā personām ar garīgas attīstības traucējumiem. NVA nodrošinās dotāciju darba vadītājam un darba vietas pielāgojumiem personu ar invaliditāti vajadzībām.

ESF projekta „Atbalsts ilgākam darba mūžam” ietvaros NVA šogad uzsāks darba vides un cilvēkresursu potenciāla izvērtējumu, lai izstrādātu novecošanās pārvaldības plānus un individuālos izvērtējumus uzņēmumiem. Uzņēmuma plānā paredzēto pasākumu īstenošanai tiks piedāvātas karjeras konsultācijas, prasmju nodošanas pasākumi (informālā izglītība), mentorings, konkurētspējas paaugstināšanas pasākumi, darba vietas pielāgošana un veselības uzlabošanas pasākumi.

ESF projekta „Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem” ietvaros tiks piedāvāta motivācijas programma darba meklēšanai un sociālā mentora pakalpojumi ilgstošajiem bezdarbniekiem ar invaliditāti, kas ietver psiholoģisko palīdzību, starpprofesionālās tikšanās, motivēšanas pasākumus, atbalstu un konsultācijas individuālo sociālo problēmu risināšanai, motivācijas programmu īstenošanu individuāli vai grupā, kā arī, ja nepieciešams, nogādāšanu uz motivācijas programmas īstenošanas vietu, izmitināšanu un ēdināšanu.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv