APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Jaunu Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošana sociālo pakalpojumu attīstīšanai reģionos

 
Nodarbinātības valsts aģentūra kā Eiropas Savienības fondu vadībā iesaistītā sadarbības iestāde (turpmāk – Sadarbības iestāde) informē, ka 2012.gada 1.ceturksnī ar Eiropas Sociālā fonda (turpmāk – ESF) atbalstu uzsākta 56 jaunu projektu īstenošana sociālo pakalpojumu attīstīšanai reģionos par kopējo summu 5,1 miljons latu.

Projektos iecerēto sociālo pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs - tiek izstrādātas un īstenotas sociālās rehabilitācijas un motivācijas programmas, veidotas jaunas sociālās institūcijas, tai skaitā, krīzes centrs Neretā, higiēnas centrs Jūrmalā, grupu māja Balvu novada iedzīvotājiem ar garīga rakstura traucējumiem, specializētā darbnīca Siguldas novadā, kā arī īslaicīgās pieskatīšanas un aprūpes centri Rīgā. Arvien plašāk valstī tiek attīstīti aprūpes mājās pakalpojumi, tai skaitā, drošības pogas Daugavpilī un Jelgavā, mobilās brigādes Talsu novadā un Kārsavā, aprūpe mājās Rīgā, Alūksnes, Iecavas un Skrīveru novados.

Ģimenes videi pietuvinātos pakalpojumus saņem sociāli neaizsargātākās iedzīvotāju grupas – pieaugušie un bērni ar funkcionāliem traucējumiem, pirmspensijas un pensijas vecuma iedzīvotāji, daudzbērnu un nepilnās ģimenes, no psihoaktīvām vielām atkarīgie, no vardarbības cietušas sievietes un bērni, bezpajumtnieki u.c. Psihosociālu atbalstu saņem arī tie iedzīvotāji, kas kopj slimu ģimenes locekli. Kopumā pasākumos piedalīsies vairāk nekā 9,5 tūkstoši iedzīvotāju.

Rīgas plānošanas reģionā tiek īstenoti 17 projekti – Rīgā, Jūrmalā, Siguldas un Inčukalna novados. Vienpadsmit projektos uzsākta sociālo pakalpojumu attīstība Zemgales plānošanas reģionā, 13 projektos - Latgales teritorijā. No Kurzemes reģionā atbalstītajiem astoņiem projektiem lielākie ieguvēji būs Liepājas, Ventspils, Kuldīgas un Talsu novada sociālās atstumtības riskam pakļautie iedzīvotāji. Savukārt Vidzemes teritorijā sociālās aprūpes un rehabilitācijas attīstīšanai uzsākti septiņi projekti.

Turklāt kopš 2011.gada sākuma Latvijas reģionos turpina īstenoties arī Aktivitātes „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos” (1.4.1.2.4.) pirmās atlases kārtas 38 projekti, kuru ietvaros ESF atbalstu saņem 7,7 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Projektu īstenotājiem sociālo pakalpojumu attīstīšanā nav jāiegulda līdzfinansējums, jo projekta īstenošanas izmaksas 100% apmērā nodrošina ESF atbalsts.

Detalizētāks apraksts par katru atbalstīto projektu ir pieejams Sadarbības iestādes mājas lapā www.nva.gov.lv/esf sadaļā „Noslēgtie līgumi”.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv