APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

I.Viņķele: iespējamā krāpšanās ar apmācības programmām bezdarba mazināšanai notikusi uzņēmumā

 
Šodien masu medijos izskanējusī informācija par krāpnieciskām darbībām Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), interpretējot TV3 raidījuma “Nekā personīga” sižetu, ir nekorekta un sabiedrību maldinoša. Labklājības ministre I.Viņķele: “Drošības iestādes ir konstatējušas, ka bezdarba mazināšanai paredzētā projekta „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām“ ietvaros notikušas krāpnieciskas rīcības. Uzņēmuma, kurš saņēmis naudu bezdarbnieku apmācībai, finanšu dokumentos uzrādītie apmācāmie nemaz nav tikuši informēti par savu it kā mācīšanos.” Šādu informāciju ministre arī paudusi intervijā raidījumam, tādēļ informācija, ka krāpšanās notikusi NVA ietvaros, uzskatāma par nekorektu.

Pamatojoties uz drošības iestāžu atzinumu, Labklājības ministrija pašreiz veic ārkārtas pārbaudi projektā, lai gūtu pārliecību par nodarbināto personu neformālās izglītības apmācību procesa organizācijas tiesiskumu un klientu iesaistes pamatotību. Pašreiz ir pabeigta dokumentālā pārbaude un pieprasīti paskaidrojumi. Līdz 16. martam tiks sagatavoti secinājumi un slēdziens par pārkāpumiem, kā arī uzsākta iesaistīto personu atbildības izvērtēšana. Iespējama arī tālāka lietas nodošana kompetento izmeklēšanas iestāžu iesaistei, valstij nodarītā kaitējuma noteikšanai.

Informāciju sagatavoja
Sabīne Puķe

labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv