APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

2011.gadā NVA karjeras konsultācijas saņēmis 47 721 cilvēks

 
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) pašlaik Latvijā ir vienīgā valsts institūcija, kas sniedz bezmaksas individuālās un grupas karjeras konsultācijas ikvienam interesentam atbilstoši konkrēta cilvēka aktuālajām vēlmēm. 2011.gadā NVA karjeras konsultācijas saņēmis 47 721 cilvēks, to skaitā 39 882 bezdarbnieki un darba meklētāji.

Karjeras konsultāciju mērķis ir sniegt konsultatīvo palīdzību karjeras plānošanā, profesionālās izvēles un piemērotības noteikšanā. Karjeras konsultanta uzdevums ir izglītot cilvēku karjeras izvēles un plānošanas jautājumos, kā arī sniegt psiholoģisko atbalstu, motivēt un iedrošināt cilvēku būt aktīvam un mobilam, meklējot iespējas atrast darbu. Izzinot cilvēka mērķus, vēlmes un dotības, karjeras konsultanti sniedz arī informāciju par bezdarbniekam vai darba meklētājam piemērotākajiem NVA pakalpojumiem.

Nereti cilvēkiem, kas darba meklēšanas jautājumos vēršas pēc palīdzības pie NVA karjeras konsultanta, nepieciešamas šķietami vienkāršas, taču ļoti svarīgas zināšanas, piemēram, kā pareizi jāraksta CV vai motivācijas vēstule, kā sagatavoties darba intervijai, kā uzvesties pārrunās ar potenciālo darba devēju u.tml.

2011.gadā karjeras konsultantu darbība prioritāri tika orientēta uz tām mērķgrupām, kurām ir īpašas grūtības iekļauties darba tirgū - ilgstošie bezdarbnieki, cilvēki ar invaliditāti, jaunieši, pirmspensijas vecuma bezdarbnieki. 2011.gadā karjeras konsultācijas saņēmuši 12 336 jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem, 9 562 ilgstošie bezdarbnieki, 2 646 bezdarbnieki pirmspensijas vecumā un 1 858 bezdarbnieki ar invaliditāti.

NVA ir izveidota visplašākā profesiju datu bāze - profesiju apraksti, prasmju noteikšanas lapas un cita karjeras informācija. Datu bāze strukturēta atbilstoši profesionālās darbības jomām. 2011. gadā datu bāze tika papildināta ar 130 jauno aktuālo profesiju aprakstu un 500 prasmju noteikšanas lapu. Profesijas atlasītas, ņemot vērā LR Ekonomikas ministrijas un profesionālo asociāciju prognozes par darbaspēka pieprasījumu. NVA karjeras konsultāciju informatīvi metodiskā bāze tiek regulāri pilnveidota un atjaunota.

Izmantojot NVA rīcībā esošās metodikas, karjeras konsultants, piemēram, jauniešiem, palīdz izvēlēties viņam vispiemērotākās profesionālās karjeras plānošanas un attīstības risinājumus, izglītības un darba iespējas, būtiski atvieglo pāreju no izglītības uz darba tirgu; ilgstošajiem bezdarbniekiem palīdz rast ceļus ātrākai iekļaušanai darba tirgū; cilvēkiem ar invaliditāti palīdz atrast veselības stāvoklim atbilstošākas izglītības un darba iespējas, bet pirmspensijas vecuma cilvēkiem, kuru kvalifikācija neatbilst mūsdienu prasībām, sniedz informāciju par darba tirgū pieprasīto iemaņu apgūšanas un pārkvalifikācijas risinājumiem.

NVA piedāvā:
Klātienes karjeras konsultācijas:

  • Individuālā karjeras konsultācija - profesionālās piemērotības, personības un profesijas iezīmju izpēte, profesiju alternatīvu meklēšana, individuālā karjeras plāna sastādīšana, sagatavošanās darba intervijai, palīdzība CV un motivācijas vēstules sastādīšanā.
  • Individuālā diagnosticējošā konsultācija - profesionālo slieksmju noteikšana, domāšanas īpatnību, darbaspēju izpēte un to atbilstība profesionālajām iecerēm.
  • Grupas karjeras konsultācija – karjeras veidošanas problēmu risināšana, informācija par izglītības iegūšanas un karjeras veidošanas iespējām, profesionālo kompetenču atbilstības izpēte darba tirgus prasībām.
  • Grupas informatīvā karjeras konsultācija – informācijas sniegšana par aktualitātēm darba tirgū, izvēlētās profesijas standarta prasībām un izglītības iespējām Latvijā.
  • Informatīvās e-konsultācijas
 
Karjeras informāciju:
  • informācija par profesijām – 500 profesiju apraksti (darba saturs, apstākļi, nepieciešamā izglītība, darba iespējas, rekomendācijas topošajiem profesionāļiem, radniecīgas profesijas);
  • informācija par karjeras veidošanas jautājumiem (datorspēle, sevis izzināšanas metodikas);
  • informācija par izglītības iespējām cilvēkiem ar pamatizglītību, vidējo izglītību un augstāko izglītību, kura saistīta ar sevis izzināšanas metodikām un atbilstošo profesiju aprakstiem;
  • informācija par darba tirgus tendencēm un prioritātēm īstermiņa, apkopojot CV/Vakanču portāla datus  un Ekonomikas ministrijas prognozes par darba spēka pieprasījumu vidējā termiņā;
  • informācija par darba meklēšanas jautājumiem - praktiskie ieteikumi un darba lapas rezultatīvai darba meklēšanai.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv