APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Saeimā apsprieda jauniešu nodarbinātību

 
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica šodien piedalījās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, lai informētu deputātus par situāciju jauniešu nodarbinātībā, - ziņo aģentūra LETA. Kopumā jauniešu bezdarbnieku skaits samazinās, sacīja NVA direktore. Piemēram, pērn bija reģistrēti 23 203 bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem, šogad martā - 22 745, bet septembrī - 16 426. Arī jauniešu bezdarbnieku īpatsvars kopējā bezdarbnieku skaitā salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem samazinās, šobrīd no visiem NVA reģistrētājiem bezdarbniekiem jaunieši ir 12,5%.

NVA direktore uzsvēra, ka lielākā daļa no reģistrētājiem jauniešiem bezdarbniekiem nav apguvuši nekādu profesiju. 33% jauniešu bezdarbnieku ir vispārējā vidējā izglītība, vēl 30% ir pamatizglītība, savukārt profesionālā izglītība ir tikai 21% jauniešu bezdarbnieku, bet augstākā - 9%. NVA apkopo informāciju par reģistrēto bezdarbnieku pēdējo nodarbošanos vai profesiju, šie dati liecina, ka 40% jauniešu bezdarbnieku nav bijis profesijas vai specialitātes, tas nozīmē, ka viņi pēc skolas kļūst par NVA klientiem. 6% jauniešu bezdarbnieku bijuši mazumtirdzniecības veikalu pārdevēji, savukārt trešā lielākā jauniešu bezdarbnieku grupa ir bijušie palīgstrādnieki.

No jauniešiem bezdarbniekiem 25,8% nestrādā no viena līdz trīs gadiem, savukārt 0,6% ir bez darba trīs gadus un vairāk. Visvairāk jauniešu (52%)  atrodas NVA uzskaitē līdz sešiem mēnešiem.

Lai risinātu jauniešu bezdarbnieku problēmu, būtu nepieciešams vairāk pārorientēties uz profesionālu izglītību, bet vispārējās vidusskolās piedāvāt skolēniem apgūt kādu vienkāršu profesiju, uzskata Labklājības ministrijas (LM) parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens. Viņš piebilda, ka daudzi vidusskolas absolventi neiestājas augstskolā, savukārt daļa no tiem, kas iestājas, pārtrauc studijas, līdz ar to viņiem varētu rasties grūtības atrast darbu, jo viņi nav apguvuši nekādu profesiju.

Šonedēļ LM pārstāvji ar Ekonomikas ministriju (EM) plāno sākt sarunas par iespējamiem risinājumiem jauniešu bezdarba samazinājumam, norādīja Ašeradens, piebilstot, ka šajā jautājumā ir svarīga sadarbība arī ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM).

Savukārt IZM Politikas koordinācijas departamenta Jaunatnes politikas nodaļas vadītāja Diāna Sīmansone pastāstīja, ka ministrija mēģina orientēt jauniešus uz brīvprātīgo darbu vai praksi, kur viņi varētu izmēģināt savas intereses un prasmes.

NVA īsteno vairākus pasākumus, kas paredzēti jauniešiem bezdarbniekiem. Pasākumā "Darba vietā jaunietim" līdz oktobra beigām iesaistījušies 299 jaunieši. Kā uzsvēra Paševica, bija plānots iesaistīt vairāk jauniešu, taču šis pasākums nav guvis atzinību no darba devējiem. Pasākumā "Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam" jau ir iesaistīt 539 jaunieši, bet kopumā plānots tajā iesaistīt 1300 jauniešu bezdarbnieku.

Tāpat bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem var piedalīties arī citos NVA pasākumos, piemēram, viņus var apmācīt pie darba devēja vai arī pēc darba devēja pieprasījuma, tiek rīkoti konkurentspējas paaugstināšanas pasākumi, piedāvātas karjeras konsultācijas, profesionālā apmācība, nefoemālās izglītības programmu apguve u.c.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv