APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Iespēja iesaistīt brīvprātīgajā darbā jaunus un perspektīvus darbiniekus

 
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajā pasākumā „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam” 173 jaunieši bezdarbnieki jau ir izteikuši vēlmi strādāt sabiedrības labā, savukārt biedrības un nodibinājumi piedāvā jauniešiem strādāt  117 brīvprātīgā darba vietās (12.08.2011. dati). Arī pašreiz  NVA aicina gan jauniešus bezdarbniekus, gan biedrības un nodibinājumus atbalstīt brīvprātīga darba ideju Latvijā un aktīvi pieteikties šim pasākumam.

Brīvprātīgais darbs ikvienam tā veicējam sniedz iespējas būt sabiedriski aktīvam, līdzdarboties dažādos sabiedriska labuma projektos, iegūt jaunas zināšanas, kā arī jaunu sociālu un profesionālu pieredzi, sociālos kontaktus, parādīt savus talantus un prasmes, īstenot savas idejas, redzēt pasauli. Brīvprātīgā darba jomas: labdarības projekti, sociālā aprūpe, lauksaimniecība, māksla, kultūra, izglītība, ēdināšana, sporta pasākumi, administratīvais darbs u.c. Jau šobrīd biedrības un nodibinājumi jauniešiem bezdarbniekiem pieteikuši brīvprātīgā darba iespējas sociālās,  kultūras, sporta, informāciju tehnoloģiju un administratīvā darba jomās.
 
Pasākumu „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam” NVA īsteno kopš jūlija sākuma. Tajā tiek iesaistīti bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem un pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu bezdarbnieku bezatlīdzības darbību sabiedrības labā, piedaloties brīvprātīgajā darbā biedrībās vai nodibinājumos. NVA aicina jebkuru Latvijā reģistrētu biedrību vai nodibinājumu (izņemot politiskas partijas), kas veic sociāli nozīmīgu darbību, veidot brīvprātīgā darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem.

NVA palīdz izvēlēties biedrības vai nodibinājuma darbības specifikai un prasībām visatbilstošākos kandidātus no NVA reģistrētiem jauniešiem bezdarbniekiem. Iesaistoties pasākumā „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam” biedrībām un nodibinājumiem ir iespēja piesaistīt savam kolektīvam jaunus un perspektīvus darbiniekus.

Jauniešu brīvprātīgā darba vietas jāpiesaka tajā NVA filiālē, kuras teritorijā biedrība vai nodibinājums darbojas. Konkrētā biedrība vai nodibinājums noteiks savas vēlmes, ar kādu līdzšinējo darba pieredzi un izglītību jābūt jaunietim, lai to pie sevis iesaistītu brīvprātīgā darba veikšanā.  Attiecīgi tālāk līgumu ar bezdarbnieku slēgs biedrība vai nodibinājums. Viena brīvprātīgā darba veicēja nodarbinātības ilgums – no viena līdz 6 mēnešiem.

Lai arī brīvprātīgā darba veicēji visbiežāk nesaņem atalgojumu naudas izteiksmē, bet gan gandarījumu un prieku par savu paveikto darbu, NVA nodrošinās zināmu atbalstu - jaunietis bezdarbnieks par brīvprātīgo darbu ik mēnesi saņems stipendiju 40 latu apmērā. Savukārt tiem pasākuma dalībniekiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, stipendija būs 60 lati. Arī nodibinājums un biedrība, kurā tiek veikts brīvprātīgais darbs var segt brīvprātīgajam izdevumus, kas radušies darba izpildes gaitā, piemēram, kancelejas preces, telefonsarunas, transporta biļešu izdevumus utml.

Detalizētāka informācija par pasākumu, kā arī saistošie dokumenti atrodami NVA mājas lapas (www.nva.gov.lv) sadaļā "Bezdarbniekiem" un "Darba devējiem" --> „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv