APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Pasaules Banka pozitīvi vērtē darba praktizēšanu pašvaldībās un apmācību kuponu sistēmu

 

Pasaules Bankas (PB) vecākais ekonomists Išans Adžvats laikrakstam „Dienas Bizness” paziņojis, ka Latvijā vajadzētu turpināt „simtlatnieku” programmu vai līdzīgu pasākumu, kas vērsts uz nabadzības mazināšanu, jo bezdarba līmenis valstī joprojām ir ļoti augsts un krīze vēl nav pāri. PB eksperts uzskata, ka nodarbinātības krīzes pārvarēšanai Latvijā ir veikti vairāki pozitīvi vērtējami pasākumi un kā piemēru nosauc NVA īstenoto Darba praktizēšanu pašvaldībās, kuras gaitā cilvēki, kas nesaņem bezdarbnieka pabalstu, tiek iesaistīti pagaidu sabiedriskā labuma darbos un par to ik mēnesi saņem 100 latu stipendiju. I.Adžvats atspēko apgalvojumus, ka „simtlatnieki” bieži dara bezjēdzīgu darbu, uzsverot, ka šī programma ir orientēta uz nabadzīgāko iedzīvotāju daļu.

Ļoti atzinīgi I.Adžavats vērtē arī NVA šogad īstenoto apmācību kuponu sistēmu un nosauc to par inovatīvo programmu, kas ļauj cilvēkam pašam izvēlēties, ko un kur mācīties, jo „tā ir viņa paša atbildība – kļūt par produktīvu sabiedrības locekli”. Šāda savā ziņā pašregulējoša sistēma var palīdzēt darba tirgum ātrāk atgūties. I.Adžvats: „Cilvēki paši daudz labāk par valdību zina, kas viņiem būtu jāiemācās, lai varētu atrast darbu. Jābūt pieejamām arī konsultācijām”. PB eksperts par visnoderīgāko nosauc tādu prasmju apguvi, kas „būtu pārnesama uz jebkuru nozari” - piemēram, datorzināšanas vai valodas. „Šobrīd grūti pateikt, kādas speciālas prasmes kurā industrijā būs visvairāk nepieciešamas” – atzīst  PB ziņojuma par nodarbinātības krīzi autors.

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv