APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Ar ES struktūrfondu atbalstu veidos darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem

 
Lai ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu sekmētu jauniešu bezdarbnieku ilgtspējīgu nodarbinātību, valdība otrdien, 1.martā, atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) izstrādātu jaunu pasākumu jauniešiem bezdarbniekiem – Darba vieta jaunietim.

LM, pārskatot aktīvo nodarbinātības pasākumu Kompleksie atbalsta pasākumi saturu, to papildināja ar jaunu aktivitāti – Darba vieta jaunietim, lai atbalstītu jauniešu sekmīgu un ilgstošu iekārtošanos darbā.

Plānots, ka pasākumā piedalīties un pie darba devēja izveidotā darba vietā iesaistīties varēs nelabvēlīgākā situācijā esoši jaunieši bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kas kā bezdarbnieki reģistrēti vismaz sešus mēnešus vai ir atgriezušies pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, vai arī ir cilvēki ar invaliditāti.

Iesaistīties pasākumā un pakāpeniski apgūt darba pieredzi, prasmes un iemaņas pie darba devēja varēs līdz 9 mēnešiem. Pasākuma ietvaros konkrētais darba devējs slēgs darba līgumu ar jaunieti, tādējādi veicinot pastāvīgas darba vietas izveidi un jaunieša nodarbinātību arī pēc pasākuma noslēgšanās. Līdz ar to paredzams, ka darba vietas pieteiks tieši tie darba devēji, kam ir lielāka motivācija arī pēc pasākuma noslēgšanās atbalstīt jaunieti un attīstīt viņa spējas konkrētās profesijas apguvē, nodrošinot darba vietu.

Pasākuma ietvaros darba devējs varēs saņemt ESF dotāciju algas nodrošināšanai jaunietim bezdarbniekam, proti, 100 latus pirmo sešu mēnešu laikā (par jaunieti ar invaliditāti – 150 latus mēnesī), bet 50 latus atlikušo trīs mēnešu laikā (par jaunieti ar invaliditāti – 100 Ls mēnesī). Savukārt darba devējam būs jānodrošina papildu finansējums jaunieša darba algas nodrošināšanai vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā, kā arī sociālās apdrošināšanas izmaksu segšanai. Līdz ar to jaunietis, strādājot izveidotajā darba vietā, saņems ne mazāk kā minimālo algu jeb 200 latus mēnesī. Dotāciju 50 % apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas varēs saņemt arī darba vadītājs, ja pie darba devēja būs nodarbināti pieci jaunieši bezdarbnieki.

Komplekso atbalsta pasākumu īstenošanā kopumā tiks ieguldīti ESF un valsts līdzekļi aptuveni 13 milj. latu apmērā, līdz 2013.gadam sniedzot atbalstu (konsultāciju, darba vietu un citu atbalsta pasākumu veidā) ap 30 tūkst. personām. Pasākuma īstenošanu sadarbībā ar darba devējiem nodrošinās Nodarbinātības valsts aģentūra.

To paredz šodien, 1.martā, valdībā pieņemtie grozījumi ESF aktivitātē Kompleksie atbalsta pasākumi.

Aktuālā informācija par ES struktūrfondiem labklājības nozarē pieejama mājas lapā
http://sf.lm.gov.lv .   

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv