APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Aprīļa sākumā bezdarbnieku skaits nedaudz samazinājies [+video]

 
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) operatīvie dati liecina, ka marta beigās reģistrētā bezdarba līmenis valstī bijis 17,3%, un aprīļa pirmajās dienās reģistrēto bezdarbnieku skaits pat nedaudz samazinājies. Ja 2010.gada marta beigās NVA uzskaitē bija 194 253, tad 5.aprīlī - 194 084 bezdarbnieki, tas ir par 176 cilvēkiem mazāk. Spriežot pēc 5.aprīļa datiem, lai arī  nedaudz, taču ir palielinājies NVA reģistrēto brīvo darba vietu skaits, sasniedzot 1712 aktuālās vakances.

NVA direktore Baiba Paševica: "Ja salīdzina ar februāra beigu rādītājiem, bezdarba līmenis valstī tomēr ir pieaudzis par 0,2%  un pēc aprīļa pirmo dienu datiem vēl nevar spriest par visa mēneša situāciju kopumā.  Taču šogad būtiski mazinājies bezdarba pieauguma temps un tas ir  pat  mazāks nekā aizvadītā gada vasaras mēnešos. Tomēr negatīva tendence ir tā, ka ir ļoti daudz tādu bezdarbnieku, kuri darbu nav atraduši vairāk nekā gadu. Februāra beigās NVA uzskaitē bija vairāk nekā 34 000 ilgstošo bezdarbnieku. Ņemot vērā darba vietu trūkumu valstī,  bezdarba līmenim nav iespēju strauji samazināties".

Savukārt labklājības ministrs Uldis Augulis, komentējot medijiem situāciju bezdarba jomā, uzsvēris iniciēto darba tirgus programmu un Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumu mērķtiecību un efektivitāti, lai apturētu straujo bezdarba pieaugumu.


Intervija LTV Ziņu dienestam, autors: Gunita Āre, 07.04.2010

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv