APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

2010.gada pirmajos mēnešos nedaudz mazāka interese par darbu ārzemēs

 
Šogad par darba iespējām ārzemēs pie Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) konsultantiem Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs visā Latvijā ir vērsušies 3432 cilvēki.

Kā liecina EURES konsultantu apkopotie dati, šogad iedzīvotāju interese par darba iespējām ārzemēs ir nedaudz samazinājusies, jo, piemēram, 2009.gada pirmajos divos mēnešos tika sniegtas 3978 konsultācijas.

Tai pat laikā ir vērojama tendence, ka cilvēkus vairāk interesē nodarbinātība ārvalstīs uz pastāvīgu laiku, ļoti daudzi interesenti uzdod jautājumus par pārcelšanās iespējām kopā ar ģimeni.

Šogad cilvēki visvairāk vēlas doties darba gaitās uz Lielbritāniju, Somiju, Norvēģiju, Zviedriju, Vāciju un Nīderlandi. No pieprasītāko valstu topa, salīdzinot ar aizvadīto gadu, ir izkritusi Īrija un Dānija, taču ienākušas tādas valstis, kā Somija un Nīderlande.

Cilvēki, kuriem dzimtā valoda ir krievu, diezgan nopietni interesējas arī par nodarbinātības iespējām jaunajās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs – Polijā, Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā. Ir interese arī par darba iespējām Latvijas tuvākajās kaimiņvalstīs – Krievijā, Lietuvā un Igaunijā.

Cilvēki ir gatavi veikt dažādus vienkāršos darbus, strādāt lauksaimniecībā, būvniecībā, viesnīcu un restorānu pakalpojumu jomā, transportā un medicīnā.

Patlaban EURES darba mobilitātes portālā ir pieejamas 923777 vakances.

2009.gadā ar jautājumiem par darba iespējām ārzemēs pie EURES konsultantiem vērsās 20778 cilvēki, salīdzinoši 2008.gadā NVA tika sniegta 9051 konsultācija EURES jautājumos.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv