APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA sadarbosies ar nevalstiskām organizācijām atbalsta sniegšanā bezdarbniekiem [+foto]

 


Pagājušo piektdien, 12. martā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktores vietniece nodarbinātības politikas jautājumos Anita Jākobsone parakstīja sadarbības līgumu ar vairākām nevalstiskām organizācijām – biedrību „Līdere”, „ICF.LV” un „Nāc un dari!” par turpmāko sadarbību bezdarbnieku atbalstam pilotprojekta „Mentorings un koučings” ietvaros.

Sadarbības būtība ir piedāvāt iespēju personām, kuras ieguvušas bezdarbnieku statusu, palīdzēt apzināties savas iespējas darba tirgū, tostarp gūt pārliecību par savām spējām komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai.

NVA direktore Baiba Paševica uzsver: „NVA jau ilgstoši bezdarbniekiem piedāvā plašu atbalsta pakalpojumu klāstu – karjeras speciālistu, juristu un psihologu konsultācijas, konkurētspējas paaugstināšanas iespējas, profesijas apguvi un pilnveidi utt. Tāpēc atzinīgi vērtējama un atbalstāma nevalstisko organizāciju iniciatīva pievienoties, kopīgiem spēkiem sniedzot palīdzību bez darba palikušiem cilvēkiem. Tomēr arī pašam cilvēkam ir svarīgi krīzes laikā nepazaudēt paļāvību uz sevi, savām spējām, jo tikai esot pietiekami pārliecinātam par to, ka viss izdosies un atrisināsies, šis risinājums arī atnāks! Varbūt tieši šis laiks ir tas piemērotākais, lai apsvērtu iespējas uzsākt ko jaunu, meklētu iespējas individuālajai komercdarbībai, piemēram, NVA jau trešo gadu piedāvā saviem klientiem atbalstu komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai. Tas ir viens no šā brīža bezdarbnieku atbalstam piedāvātās programmas stūrakmeņiem”.

NVA direktores vietniece nodarbinātības politikas jautājumos Anita Jākobsone: „Īstenojot pilotprojektu „Mentorings un koučings”, būs svarīgi rosināt  paša cilvēka vēlmi kaut ko mainīt esošajā situācijā – mācīties, attīstīties un aktīvi sadarboties izvirzīto mērķu sasniegšanā”. NVA atbalstīs projektu informatīvi un veiks pretendentu pirmreizējo atlasi, kā arī piedalīsies projekta rezultātu izvērtēšanā un dos savas rekomendācijas turpmākiem līdzīga rakstura projektiem.

Idejas autore Aiva Vīksna, biedrības "Līdere" valdes priekšsēdētāja, mentore atzīst: “Katru dienu, lasot ziņas, ka bezdarbnieku skaits palielinās, ka teju vai visus aicina kļūt par uzņēmējiem, rodas jautājums: vai tas ir reāli? Tā radās ideja pilotprojektam, kura ietvaros pieredzes bagāti uzņēmēji – mentori dalīsies pieredzē, dos padomus cilvēkiem, kuri vēlas būtiski mainīt savu dzīvi un kļūt par uzņēmējiem. Projektā darbosies arī profesionāli kouči, kas strādās ar tiem, kas vēlas kaut ko būtisku mainīt savā karjerā, savā profesionālajā sfērā, iespējams, pat esošo pilnībā nomainot ar ko citu”.

„Mūsu kopīgi veidotā projekta mērķis ir piedāvāt iespēju bez darba palikušiem cilvēkiem apzināties savas iespējas darba tirgū, apzināties savu potenciālu, aktualizēt jautājumu par paša cilvēka vēlmi, gribu kaut ko mainīt esošajā situācijā, mācīties, attīstīties un aktīvi darboties izvirzīto mērķu sasniegšanā”, norāda Anda Kalniņa-Stūrīte, ICF Latvia valdes locekle, koučs.

Sekmīgas programmas rezultātā bez darba palikušie ne tikai radīs nodarbošanos sev vai pat jaunas darba vietas, bet kas būtiskāk - apgūs jaunus veidus, kā strādāt ar sevi, kā pilnveidot sevi, pašattīstīties, kas turpmāk, līdzīgu problēmsituāciju rašanās gadījumā, palīdzētu pašiem strādāt ar sevi un risināt šādas situācijas veiksmīgāk.

„Nāc un dari” vadītāja Liene Valdmane projekta aktualitāti pamato ar nepieciešamību pēc atbalsta sniegšanu cilvēkam, kurš palicis bez darba. "Biedrības „Nāc un Dari” iesaistīšanās šajā projektā ir pašsaprotama, jo tas ir kā loģisks turpinājums mūsu īstenotajām aktivitātēm – „Iespēju kartei” un „Atbalsti citus ar savām zināšanām”.

Arta Biruma, ICF Latvia valdes locekle, koučs atzīst: „Šobrīd ir īstais brīdis pārvērtēt, kas līdz šim izdarīts un ko gribas sasniegt nākotnē. Daudziem ir idejas, zināšanas un viss nepieciešamais, lai sāktu ko jaunu, vajadzīgs tikai kāds, kas ticēs un atbalstīs pirmo šķēršļu pārvarēšanā. Šī programma palīdzēs sākt realizēt sapņus dzīvē”.

Atlasē nozīmīgi vērtēšanas faktori būs - kandidāta motivācija būtiski mainīt savu līdzšinējo karjeras izaugsmi (sava biznesa uzsākšana, sākt darbu jaunā amatā, utt.); vēlmei attīstīties un darboties, lai sasniegtu savu mērķi, kā arī attieksmei. „Taču būtiskākais kritērijs būs vēlēšanās un apņemšanās darīt”, norāda Arta Biruma.

Potenciālo dalībnieku atlasi veiks biedrība „Nāc un dari!”, kur atlases rezultātā tiks izvēlēti 40 pieteikumi. Ar šiem 40 dalībniekiem tiksies un viņu motivāciju pārrunās kouči un mentori, lai izvēlētos projekta dalībniekus. Visi (līdz) 15 dalībnieki iegūs pāri - kouču vai mentoru, atkarībā no izvēlētās tēmas un uzsāks darbu pie projekta. Projektu plānots pabeigt šā gada oktobrī.

Kas jādara, lai pieteiktos programmai „Karjeras mentorings un koučings”?


Uzziņai:
Mentoringa attiecību pamatā ir mentora zināšanas un pieredze, kas ļauj pieredzes pārņēmējam apsvērt viņa rīcībā esošās iespējas, resursus un veicināt to izmantošanu konkrētas problēmas risinājumam vai mērķa sasniegšanai.

Koučings turpretī ir māksla paaugstināt cilvēka rezultativitāti. Koučinga process ir sarunu sērija starp koču un klientu, kurš palīdz klientam pietuvoties savām potenciālajām iespējām, saprast savu lomu, uzdevumu un uzņemties atbildību par turpmākajām darbībām.

Informācija par projektu pieejama: www.lidere.lv; www.icf.lv; www.nacundari.lv; www.nva.gov.lv

 
 
 
 


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv