APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Valsts prezidents ar NVA direktori apspriež darba tirgus situāciju valstī

 
Foto: Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kanceleja14.janvārī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica Rīgas pilī tikās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, lai apspriestu situāciju nodarbinātības jomā valstī, bezdarba rādītājus, NVA  darbību 2009.gadā, aģentūras plānus un prioritātes 2010.gadam.

Prezidents īpašu uzmanību pievērsa tiem nodarbinātības pasākumiem, kuri tiek jau īstenoti un plānoti, lai ekonomiskās krīzes situācijā palīdzētu bez darba palikušajiem cilvēkiem.

B.Paševica informēja Valsts prezidentu, ka reģistrētā bezdarba līmenis 2009.gada beigās bija16,0%, NVA uzskaitē reģistrēti 179235 bezdarbnieki. Bezdarba līmeņa pieauguma tendence turpinās. Lielākais nodarbinātības samazinājums 2009.gadā bija vērojams būvniecības, rūpniecības un enerģētikas, tirdzniecības, valsts pārvaldes un aizsardzības nozarēs.

Reaģējot uz ekonomiskās krīzes ietekmēto situāciju darba tirgū, NVA 2009.gadā, uzsāka triju jaunu Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu realizāciju, lai sniegtu atbalstu bez iztikas līdzekļiem palikušajiem bezdarbniekiem, cilvēkiem, kuri nodarbināti nepilnu darba laiku un bezdarbniekiem ar sākotnējo augstāko izglītību.

Tā, piemēram, pasākumā  „Apmācība darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība” (darba praktizēšana ar 100 LS stipendiju) 2009.gadā bija iesaistīti 18062 bezdarbnieki; pasākumā „Profesionālā apmācība  bezdarba riskam pakļautām personām” - 3146 nepilnu darba laiku nodarbinātie.

NVA prioritātes 2010.gadā:
  • Nodarbinātības pasākumu īstenošanas uzraudzības pastiprināšana un sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošana.
  • Nodrošināt operatīvu lēmumu pieņemšanu par bezdarbnieka statusa piešķiršanu, kā arī bezdarbnieku un darba meklētāju reģistrēšanu un uzskaiti.
  • Aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu īstenošana, īpaši atbalstot krīzes visvairāk skartās grupas: jauniešus bezdarbniekus, ilgstošos bezdarbniekus, bezdarbniekus ar augstāko izglītību, nepilnu laiku nodarbinātos.
  • Individuālas, operatīvas un diferencētas pieejas ieviešana bezdarbnieku aktivizēšanai.

NVA direktore informēja par bezdarbnieku profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanas, kā arī darba iemaņu attīstības un pilnveidošanas nozīmi. B.Paševica uzsvēra, ka profesionālā apmācība bezdarbniekiem ir ārkārtīgi svarīga, jo šobrīd darba tirgū, kur tiek pieprasīti augsta līmeņa profesionāļi, sava aroda meistari, darba meklētājiem, lai atrastu darbu, jābūt konkurētspējīgiem. Bezdarbnieku profesionālā apmācība – tas ir ieguldījums ilgtermiņā. Neraugoties uz brīvo darba vietu skaita straujo samazināšanos un darba meklēšanas perioda palielināšanos, darbā 2009.gadā iekārtojās 55 967 NVA reģistrētie bezdarbnieki.

Prezidents atzinīgi novērtēja NVA pasākumu „Atbalsts komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai”, kuram šī brīža darba tirgus situācijā ir īpaša nozīme. V.Zatlers ierosināja rast iespēju komercdarbības vai pašnodarbinātības pasākumā iesaistīt vēl lielāku dalībnieku skaitu.

Prezidents ieteica pastiprinātu uzmanību pievērst latviešu valodas apmācībai, jo ir bezdarbnieki, kuri nepārvalda valsts valodu un tāpēc viņiem darbu atrast ir īpaši grūti. Prezidents uzsvēra arī NVA piedāvāto apmācību nozīmi, to vidū minot atbalstu augstākās izglītības tālākai ieguvei un mūžizglītību.

Foto: Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kanceleja  Foto: Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kanceleja
 Foto: Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kanceleja

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv