Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija: būs jauni pasākumi bezdarba ierobežošanai

 
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 16.jūnijā, pirms otrā lasījuma kā steidzamus atbalstīja grozījumus Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā, paredzot jaunus pasākumus bezdarba prevencijai.

Saskaņā ar grozījumiem strādājošie, kas pakļauti bezdarba riskam, saņemot karjeras konsultanta atzinumu, varēs iesaistīties valsts finansētās mūžizglītības programmās. Šāda iespēja būs par 25 gadiem vecākiem strādājošiem, prioritāri tiem, kas izglītību ieguvuši pirms desmit gadiem, pie pašreizējā darba devēja strādā ilgāk par pieciem gadiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, u.tml.

Pārņemot Vācijas pieredzi, tiks ieviesta apmācību kuponu jeb „vaučeru” sistēma, kas nozīmē, ka cilvēks pats varēs izvēlēties izglītības iestādi, kurā apgūt nepieciešamās zināšanas.

„Tā ir būtiska attieksmes maiņa, jo jaunā kārtība liks mācību iestādēm savstarpēji konkurēt un piedāvāt klientiem aizvien pievilcīgākus pakalpojumus. Būtiski, ka klients pats vērtēs, kura iestāde sniedz viņam piemērotāko un pievilcīgāko pakalpojumu un balsos par to ar savu „vaučeru”. Mācību iestādēm tas ir būtisks arguments, lai veidotu saistošas un uz praksi orientētas apmācības,” uzsver komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.  

Jaunas iespējas būs arī darba ņēmējiem, kas strādā nepilnu darba laiku, jo ekonomiskās krīzes ietekmē ir samazinājies darba apjoms. Šādu darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanai varēs piedāvāt valsts finansētas apmācības, kuru laikā viņiem būs pieejams ikmēneša mācību pabalsts, kas daļēji kompensēs iztrūkstošo darba algu. Savukārt darba devējiem tas ļaus saglabāt darba vietu un iegūt kvalificētāku darbinieku. Arī šajā gadījumā, izvēloties apmācību veicēju, tiks izmantota „vaučeru” sistēma.
 
Tāpat piedāvātās likuma izmaiņas nosaka, ka bezdarbnieks un darba meklētājs varēs pabeigt uzsāktās mācības arī pēc statusa zaudēšanas, ja būs rīkojies labticīgi un pildījis visus pienākumus. Patlaban likums šādu iespēju neparedz un, ja cilvēks vairs neatbilst statusa saglabāšanas kritērijiem, mācības ir jāpārtrauc, nesaņemot prasmes apliecinošu dokumentu. Tādējādi valsts ieguldījums konkrētā cilvēka apmācībā nav bijis efektīvs.  

Likuma grozījumi Ministru kabinetam deleģē arī tiesības noteikt bezdarbnieka stipendijas un atlīdzināšanas kārtību.

Plānots, ka Saeima par grozījumiem Bezdarbnieku un darba meklētāju likumā galīgajā lasījumā lems ceturtdien, 18.jūnijā.

Informāciju sagatavoja:

Saeimas Preses dienests
 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv